Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szivroham vagy pánik betegseg?

Ferdináánd kérdése:

Szivroham vagy pánik betegseg?

Figyelt kérdés

Kb 6-7 hete vagyok rosszul neha jon ram heves szivdobogas izomrangas izzadas szedules stb orvos vett vert,oxigenteszt es rkg

Minden rendbe talalt azt mondta panikbeteg vagyok

De ez 3 hete volt es azota is neha rosszul vagyok most ol olvastam neten ezt irtak"Mellkasi fájdalom, légszomj, szédülés, izomgyengeség és öngyilkossági gondolatok. Ezek szívrohamot, stroke-ot vagy közeledő öngyilkossági kísérletet jelezhetnek előre."

Most olyan rosszul vagyok eltudnek ajulni kb

Segitsetek kerlek

Bocsi az ekezetek kihagyasaert


2017. szept. 13. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, menj el egy pszichiáterhez, az felír egy kis nyugtatót, attól jobban leszel. Figyelj rá, hogy max. 2 hétig lehet szedni, utána hozzászokás alakul ki és még rosszabbul leszel, ha abbahagyod a szedését. Esetleg kardiológus adhat egy kis béta blokkolót, az is lenyugtat és ahhoz nem lehet hozzászokni.
2017. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Koszonom!:) de azert izgulok mert eddig kb ilyen 25perc alatt elmultak tenyleg mint egy roham mostmeg egyre hosszabbak es nem birok masra gondolni mostis olyan meleg az arcom es eltudnek aludni allva

Nagyon rossz..:( azon gondolkoztam egyik baratom szed frontint, szerinted ha egyetlen egy darabot kernek este es ha rosszul vagyok beveszem hogy mi tortenik?

2017. szept. 13. 13:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze mert ráparázol, hogy valami komoly bajod van, amitől méginkább bepánikolsz. Nyugi nincs emmi testi bajod, ha az orvos is ezt mondta. Sajnos ez a pánikroham egy nagyon kellemetlen testi tünetekkel járó dolog és az a legrosszabb, ha csak ülsz otthon és figyeled magad. Esetleg megpróbálkozhatsz némi sporttal, az sokat tud javítani a dolgon (én pl. lementem futni, amikor rámjött a roham. Kb. 15 percig azt hittem meghalok, de aztán egyszercsak elmúlt).
2017. szept. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben koszi:)!!!!
2017. szept. 13. 13:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Jaigen a frontin/xanax-ra gondoltam, amikor azt írtam, hogy nyugtató. Ha állva el tudnál aludni, akkor gondolom rosszul alszol éjszaka. Sajnos ez is jól fel tudja erősíteni a tüneteket ...na meg persze nehéz úgy aludni, ha az ember éppen szorong. Nyugodtan bevehetsz este 1 frontint legalább kipihened magad. Ha mindig kialszod magad, az jótékonyan hat majd az állapotodra is. Csak ugye mértékkel! 2 hét után már nem fog úgy hatni az a frontin/xanax, szóval hosszú távon béta blokkoló vagy valami antidepi tabletta, amitől jól alszol ...és nem felejtsd el, hogy ha jobban vagy, akkor egy idő után hagyd el ezeket a tablettákat.
2017. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja arra figyelj, hogy 0,25 milligrammos frontinból vegyél be csak 1 darabot (van 0,5, 1, 2 milligrammos is, de azt már csak azok szedik, akik jól rászoktak, de te ne szokj rá).
2017. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszii

Amugy szerinted szivemmel lenne valami az mar kiderult volna nem? Ekgt is neztek mondom mert engem az fosat be nagyon hogy a neha igy beleszur a hatamba mintha tut szurnanak bele...dehat csak nincs 7 hete infartusom....:D nyilvan nem de erted...ezzel is nyugtatom magam

Koszonom a segitseged tenyleg

2017. szept. 13. 17:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nekem is. Szúrkált elől hátul, amit csak akarsz. A kardiológus simán megmondta volna, hogy gond van. Ha pl. szívkoszorúér szűkületed lenne, akkor terhelésre szúrna, de ha elkezdesz pl. kocogni és elmúlik, akkor az egyértelműen a pánikroham/szorongás jele ...de ha kardiológián voltál és ott azt mondták, hogy minden rendben van, akkor szerintem higyj nekik :)
2017. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
...mindenesetre most próbáld ki, hogy egy pár napig beveszel egy 0,25-ös xanaxot/frontint alvás előtt (ha azzal sem tudsz aludni, akkor bevehetsz nyugodtan mégegyet, még az is elég gyenge). Csak nem győzöm hangsúlyozni még1x, hogy hozzá lehet hamar szokni és utána vagy emeled az adagot, vagy ha elhagyod, akkor kiujúlhatnak a szorongásos tünetek. Mindenestre sajnálom, hogy rajtad is kiütött ez a dolog. Reméljük csak egy ideiglenes dolog volt és elmúlik ha jókat alszol. Csak szólok, hogy a nyugtató mellékhatásaként reggel egy kissé tompább lehetsz (de annyira nem vészes) ...de menj el dokihoz mindenképpen és konzultálj vele is!
2017. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja egyébként, jó ha tudod, hogy manapság már népbetegségnek számít ez a dolog, szóval nem vagy egyedül vele. Sajnos egyre fiatalabbak is panaszkodnak hasonlóról :/
2017. szept. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!