Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a nagypapám meghalt vastagb...

Ha a nagypapám meghalt vastagbélrák ban örököltem?

Figyelt kérdés

A nagypapám meghalt vastagbélrák ban örököltem vagy végbélrák?

24 éves vagyok akkor örökölhet m ha a saját fiának nem alakult ki Ilyen betegség?

Hogy előzhető meg?



2017. szept. 27. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hajlamot lehet örökölni. Nem tudod megelőzni.
2017. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A vastagbélrák/végbélrák tipikusan olyan rák, aminek esélyét az életmód, étkezés erősen befolyásolja. Emellett hajlam kérdése is, tehát örökölheted az erre való hajlamot.

Mit tehetsz? Ne hízz el, ne egyél égett húst, ritkán egyél füstölt ételeket. Törekedj arra, hogy normális bélműködésed legyen, ne legyen krónikus székrekedésed.

Ugyanakkor nézz szembe azzal, hogy így csak csökkented az esélyt, de kizárni nem tudod. De esélyed akkor is lenne, ha nem ebben halt volna meg nagyapád.

Tudnod kell még azt is, hogy pont a vastagbélráknál nagy a különbség a gyógyulási esélyekben attól függően, hogy milyen stádiumban fedezik fel a bajt. Igaz, a gyógyulás ára megterhelő bélműtét, utána sokszor kemoterápia, annak ronda mellékhatásaival. Szóval idősebb korban (mondjuk 40 év felett) érdemes szűrővizsgálatra járnod.

De 24 évesen ne tedd tönkre hátralevő életedet az aggódással! Fiatal vagy, éld az életedet, örülj a fiatalságodnak!

2017. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen

Sok zoldseget eszek es sportolok.

2017. szept. 27. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az még nem minden.
2017. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A hajlamot igen.
2017. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vastagbélrákkal műtöttek egy hete. Nagymamám ez miatt halt meg. Nekem 2-es stádiumú volt. A gyermekeimnek 40 éves koruk után 5 évente, 60 éves koruk után kétévente vizsgálatra kell menniük.
2017. okt. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oh sajnalom. Remelem minden rendben lesz veled es mielobb meg gyogyulsz
2017. okt. 22. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!