Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Speciális füldugulási probléma...

Tomigír kérdése:

Speciális füldugulási probléma. Ez vajon mi lehet? Figyelmesen olvasd el a leírást!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Rengeteg füldugulási panaszról és megoldásról olvastam már itt, de az enyém szerintem valami speciális lehet mert ilyenről még nem olvastam sehol.

Nos először is csak hidegebb időben jön elő. Egész nyáron semmi gondom nem volt a fülemmel és ez évről évre így megy. Ahogy meg jön a meleg idő eltűnik hónapokra a jelenség. Most kijött a hidegebb idő megint előjött.

De ez még nem minden. Bizonyos fej pozíciókban van csak bedugulva. Ha előrehajtom vagy balra / jobbra fordítom a fejemet akkor kimegy belőle a dugulás (piszkálás nélkül). Szintén ki megy belőle miközben eszek. Tehát nem folyamatos. Nem is fáj, nincs begyulladva. Reggel felkelés után egy darabig semmi és egy idő után pár óra múlva jön megint elő a dugulás. Továbbá van, hogy nincs bedugulva, de ha valakihez beszélek mondjuk hosszabb ideig egyenesen tartott fejjel egyszer csak patt és már megint be van dugulva. Jelzem ez csak hidegebb hónapokban jön elő!



2017. okt. 1. 11:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Kijavítom ezt a mondatot:

Ha előrehajtom vagy balra / jobbra "DÖNTÖM" a fejemet akkor...

2017. okt. 1. 12:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez a végső kijavítás sokat árnyal a képen. A problémáddal keresd fel az orr-fül-gége szakrendelést. Ha akarod
2017. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az egyértelmű választ, de a kérdést pont azért tettem fel itt hátha tud rá valaki valamit a fülmosatáson kívül is.

Kis koromban volt több fülmosatásom, de nekem csak negatív élményem van ezzel kapcsolatban azért nem akarok elmenni kimosatni. De akkor az másfajta volt ott be is volt gyulladva fájt is. Persze ha nem lesz erre megoldás akkor kénytelen leszek elmenni megnézetni.


Még egy kis infó a dologgal kapcsolatban:

Alvás közben lehetek bármely pozícióban, de nem dugul be a fülem.

Próbáltam a sós víz megoldást is, de még csak egy kis sárga szín sem volt a kifolyt folyadékban.

Valami zsír dugóra gondolok, hogy az lehet vagy nem tudom...

2017. okt. 1. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gégészeten nem csak fület mosnak!!!


Menj el, megnézik a füledet, s ha mégis fülzsír okozná, azt máshogy is el tudják távolítani a mosáson kívül!

2017. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként te ne mosogasd, piszkáld a hallójáratban a füled, mert nagyobb problémád is lehet a leírtakon kívül. Könnyen kilyukaszthatod a dobhártyád!
2017. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ma voltam a fül orr gégészeten és amikor említettem, hogy interneten kérdeztem meg mi lehet a baj szó szerint kinevetett. :D

Amúgy kiderült, nem kellett mosatni nem zsír dugó.

Enyhe orrsövény ferdülésem van és ez miatt a belsőfülben a fülkürtömnél vagy hol van kicsit felduzzadva valami és ez okozza.

Orrspray-t írt fel. Meglátjuk segít-e.

2017. okt. 2. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!