Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PTX (légmell) vats műtét után...

PTX (légmell) vats műtét után mikor ajánlott ellezdeni a lufi fújást?

Figyelt kérdés
Szept.13-án engedtek ki a kórházból. Ma próbáltam meg lufit fújni. Sajnos egyáltalán nem sikerült ☹ Már túl vagyok a kontrollon így nem tudom kitől megkérdezni ez normális e. Erőltetni nem merem. 🙁

#PTX #légmell #vats műtét
2017. okt. 3. 10:31
1 2
 11/17 anonim válasza:
Én már elmondtam egy pár MiAtyánkot, mert 6 légmellet hordtam ki lábon, mire észrevették és megműtöttek,5óra alatt azért össze foltozták a tüdőmet.Vats techikával műtöttek engem is, a bordatörőset nem is engedtem volna.Mivel a rekeszizmaid vágták, és nem mindenki egyformán képes regenerálódni, így csak azt tudom javasolni, hogy a gyógytornát és a légzőtornát semmiképpen se hanyagold, ha jobban érzed magad akkor sem.
2017. okt. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hogy hogy 6-ot hordtál ki lábon? Úgy tudom csak ha kis légbuborék van az szívódik fel magától. Én 9 hónapig mászkáltam légmellel mire észrevették. A tüdőgondozóba asztmával kezeltek a körzeti orvosom meg a pszichiátriára küldött mert nem kapok levegőt. 10 kilót fogytam kihullott a hajam nagyrésze mire a 8. Orvos végre észrevette. Becsöveztek 1hét kórház. Meg se gyógyultam úgy engedtek ki. Pár nap múlva összeesett az orvos aki csövezett elküldött összeesett tüdővel. Aztán megműtöttek a Korányiban. Ott végre normális orvoscsapat volt. Vatsal műtöttek. 2,5hétig voltam bent. 2 hétig becsövezve. Remélem most már vége van ennek a rémálomnak. 1 hónapja jöttem ki de még nem tökéletes a légzésem bár sokat javult. A sebek is nagyon húznak, sok helyen még érzéketlen. Nem tudom helyre jönnek e ezek a dolgok teljesen?
2017. okt. 15. 08:59
 13/17 anonim válasza:
A Ct kimutatta a hegesedést, s azt állapították meg, hogy kb.annyi volt, de ezeket éreztem is, csak a röntgen szemből nem mutatta ki, és közel 5évig nem jutott eszükbe bal oldalról is röntgenezni, hiába mondtam, hogy érzem a folyadákot és hogy besz@rok úgy fáj..ááá ez csak egy vizes mellhártyagyulladás, mit aggódok, rtg.nem mutat semmit.Korányiba műtöttek 4ujjnyi légmellel, s mint kiderült óriás bullám lett a sok ptx-től ami akkor akart tüneteket produkálni amikor akart.
2017. okt. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Húhh. Nekem a légcsövem nyomta félre 9 hónapig ami folyton megsérült és begyulladt akkor még ettől is fulladtam pluszban. Mikor műtöttek? Azóta jól vagy? Mennyi idő múlva gyógyultál fel teljesen? Légzésed mikor lett tökéletes?
2017. okt. 15. 20:43
 15/17 anonim válasza:
2014 augusztusban, sokáig, hónapokig nem tudtam rendesen ásítani, tüsszenteni.Egy laikusnak onnan nézve tuti nevetségesnek hangzik, de baromi xar volt.
2017. okt. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Jah igen,párás idő, utálom, időjárás változást megérzem, de ezt szerintem minden műtött ember.Sokszor még most is van, hogy a nagyobb levegővétel kellemetlen.Remélem, Te gyorsan felépülsz.
2017. okt. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Na igen ásításnál összerándulnak a sebeim. A tüsszentés meg a köhögés sem tökéletes de azok már egyre jobban mennek. Mély lélegzetnél is van, hogy fáj. Viszont már voltunk kirándulni és egész jól bírtam. Azt mondta az orvos lehet. Az aggaszt, hogy néha úgy érzem fulladok. Nem tudom ez normális e.
2017. okt. 16. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!