Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 éve Candidatol szenvedek....

Candidaproblems kérdése:

3 éve Candidatol szenvedek. Sokadik utanajaras utan egy maganorvos 1 evig tarto gyogyszeres kezelesre fogott. Letlet, ujra kiujult masodjara. Mit lehet tenni? Semmit?

Figyelt kérdés

2017. okt. 4. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Diétázni!Szénhidrát kerülése.
2017. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

30 éve kínlódok vele, 1,5 évet diétáztam keményen - a diéta se ért x.rt se (csak akkor már az evés se nyújtott örömet).

A mai napig havi szinten gyógyszert szedek. Úgy tűnik, vannak, akiknek ezzel kell együtt élnie :(

2017. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy érted,hogy a diéta alatt sem javult az állapotod?
2017. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnalom es koszonom az informaciot. Gondoltam, hogy ez lesz. Sokan vannak igy. Nem igazan tudjak itthon kezelni.. a dieta csak ugy mukodik, ha innentol kezdve ugy el az ember, hogy semmi feldolgozott csomagolt etelt nem eszik es mesterseges cukrot. (Natrium-glutamat plane) Csak gyumolcs, hus, keves szenhidrat, zoldsegek. Nem lehet mindent megvonni, mert az ember elobb hal meg, mint a gomba. Itt a visszaterese a problema, nem a pillanatnyi elmulasztasa, amire a szigoru dieta "jó". Mellesleg dolgozó anyukáknak képzelenség betartani, mert nem tudnak helyt allni. Nincs megoldas kezdem ugy erezni. A folyamatos gyógyszerezéstől félek, hogy tönkremegy a májam. Erre mit mondanak az orvosaid? Lehet szedni éveken át a Flukonazolt és a Femiflot? Stb..
2017. okt. 6. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 sajnos nem, a diéta alatt sem :(
2017. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" A folyamatos gyógyszerezéstől félek, hogy tönkremegy a májam. Erre mit mondanak az orvosaid? Lehet szedni éveken át a Flukonazolt és a Femiflot? Stb.."

Mycosystet szedek, évekig felírta a háziorvos - az új dokim nem írja fel, félti a májam, de megoldást nem tud, semmi nem működik. Úgyhogy megmondom őszintén, én beszerzem más módon, vállalom a kockázatot... inkább, mint megint eljutni arra a szintre, mikor csak az öngyilkosság körül forognak a gondolataim.

2017. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én is ezt csinálom.... Bár az orvosom valószínűleg felírná továbbra is. Köszönöm a segítségeteket, gondoltam, hogy sajnos ez van, most megint elmegyek az orvoshoz, ha mond valami használhatót, szólok.

Szép napot!!

2017. okt. 7. 08:50
 8/11 anonim ***** válasza:

feltétlen írj, ha megtudsz valami hasznosat.

Szép napot!

2017. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még nem a magánnőgyógyász, hanem egy másik véleménye: Minden szeretkezés előtt canestenkrem használata síkosításként (ezt kicsit furcsának találom és nem túl romantikus), másik amit szerintem érdemes megfogadni, minden menstruáció után, ami majdnem olyan a hüvelynek, mint egy antibiotikum kúra (felborítja a flórát), 2-3 VAGILACT felhelyezése, ami lactobacikat tartalmaz és segít visszáítani a savas környezetet ezzel megakadályozva a gomba elszaporodását, megtapadását. Írok még, ha tudok újat.
2017. okt. 18. 10:07
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves Candidaval küzdő Emberek!

Azt hiszem elmondhatom magamról 3 éves szenvedés után, hogy sikerült magam mögött hagyni az egész problémát.

Magánnőgyógyászom javaslatára, menstruáció előtt 3 nappal és m után 3-4 napig hüvelykúpot használok éjszakánként, kívülről kezdődő érzékenységre Pimafucort kenőcsöt (azt nem szabad túlzásba vinni). A kúp: speciális receptre készül és a hormonváltozásoknál segít nedvesen megfelelő ph-ban tartani a hüvelyt, így nincs lehetősége a gombának újra elszaporodni. Enni bármit lehet, gyakorlatilag semmi köze a hüvelygombához... Amint újra kezemben lesz a speciális tejsavas recept, leírom. Egy másik nőgyógyász a fentebb írt Vagilact-ot javasolta, azt nem próbáltam, de lehet h az is jó. Ez természtesen nem a kiújult gyulladt állapoton segít, arra csak a gyógyszer+kúp a jó, ez a foylamatos visszatérést segít kitörölni végleg. Van akinek a fogamzásgátló szedését állítják le, mert ugye az is erősen befolyásolja a hormonháztartást, de aki nem akarja abbahagyni annak ez is tökéletes. Remélem nektek is bevalik és tudtam segíteni. Hajra!

2018. jan. 17. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!