Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi bajom lehet és milyen...

Mi bajom lehet és milyen vizsgálatot lenne érdemes csinálni? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Már elég régóta rendkívül gyenge vagyok. Férfi vagyok, átlagnál bőven izmosabb testalkattal rendelkezem/rendelkeztem. De az elmúlt pár hónapban, vagy talán már fél évet is írhatnék.. a 9 literes vizet is lihegve hozom fel a 2. emeletre. Mintha leszívná valami minden erőmet.. Ha eszek akkor se érzem, hogy kapnék belőle valami energetikai dobást.. észre vettem még, hogy hiába iszok 4 litert úgy is szomjas vagyok. Étvágyam már alig alig van. Napi 2 kiadósabb étkezéssel már jól vagyok. Állóképességi kondim, pl futás, bicaj már csak erőltetve tudok lefutni 6-8km-t.

Azt vettem észre hogy ha maszturbálok, már állva fárasztó a szívemnek vagy hasonló. Ezért inkább fekve szoktam.. De úgy is leszív energiailag.. Másfél vagy 2 éve néha még napi 4-5 elélvezés se éreztem hogy levesz energiámból, főleg ha nővel vagyok. De már az egy is érezhetően leszív, hát még a kettő..

Mikor pakoltunk édesapámmal, ő 55 évesen probléma nélkül szaladgál fel le 30-40 kggal.. Nekem a második meletre is vergődés felvinni 20kgt. Régen 5. re fel-le vittem edzésként súlyt, meg kitöréseket stb.

Mára már hiába tűnök úgy mint aki edz kinézetre (régen sokat edzettem, szinte naponta).. olyan mintha nem bírnék már fizikailag nagy teljesitményt leadni. És non stop szomjas vagyok de az ivás meg nem esik jól sokszor, mert már ittam vagy 3 litert..

Pont azért hagytam abba az edzést is, mert már nem pozitiv volt rajtam a hatása, hanem kiszívta az életerőmet és vergődés volt..

Ígyis letudok futni nagyobb távot vagy valamit. De olyan őrületesen nagy mentális akaratot kell hozzá felszabadítanom, hogy az biztos nem normális!

És úgy is érzem, hogy az edzés során a vízleadást nem tudom fizikailag pótolni.. de azóta nem is edzek így teltek hónapok és úgy érzem a világ összes vizet ha meginnám nem hidratálna. Szörnyű ez az állapot. Mentálisan is lehoz az életről. Néha rettentő éhes vagyok, de enni nincs kedvem pl lemenni 50 métert. Mert tudom hogy felkell hozzá venni a cipőm, felöltözni, stb. Mióta nincs energiám semmire egy gyenge depresszióval is küzdök szerintem..

Hova és mit érdemes kivizsgáltatni?

(Régen kaptam sima infuziot, és attól majd ki pattantam a bőrömből. Még az arcbőröm is olyan királyul hidratált lett. De az orvos ilyesmibe nem akar segíteni.)

Úgy érzem ez a dehydratáció az én igazi problémám ami okozza a többit. De hiába iszok nem érzem hogy javulna bármi.. Ha lefekvés előtt nem iszok meg fél litert, akkor mint a mosottszar úgy kelek fel, alig élve. Ezért direkt fél literrel fekszek, fél literrel kelek. (így nincs halál közeli élményem reggel mert csak 2 litert ittam vagy vmi keveset)

Bocsánat ha kesze-kusza. Kiírtam magamból az infókat.


Amúgy 22 éves vagyok jelenleg.



2017. okt. 21. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz majd ő ad beutalót a megfelelő helyekre. De amúgy a sok ivás lehet cukorprobléma, vérképet mindenképpen kéne csinálni, nekem vashiány okozott nagyon durva fáradtságot.
2017. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mire figyeltel meg a vastabletta szedése mellett? Pl hogy mikor hogy veszed be?
2017. okt. 21. 20:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem is írtak fel regebben vas tablettat és minimum határ alatt volt valamivel. De azt mondta az orvos, hogy az nem okozna ilyen nagy problemat mert a vörösvérsejtek száma viszont jó..
2017. okt. 21. 20:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Én béres vas vitált szedek napi 1-et és nekem nagyon sokat használ.
2017. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!