Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyógytornától még rosszabb...

Gyógytornától még rosszabb állapotba kerültem?

Figyelt kérdés

Még tavasz végén mentem el 2 hónap várakozás után az ortopédiára azzal, hogy ropognak az ízületeim, és kényelmetlennek érzem néha-néha az ülést.

Megállapították, hogy enyhe gerincferdülés van (kb. épp hogy lehet rá mondani állításuk szerint), de a probléma az, hogy lapos hát szindrómát (ágyéki szakasz) állapítottak meg.


Ezután egy 10 alkalmas gyógytornára írtak be, és azokon a napokon, amikor meg nem voltam gyógytornán, otthon kellett végeznem őket.

Kb. a felénél szóltam a tornásznak, hogy most már kb. 10-szer olyan gyakran sajog az ágyéki gerincívem. Ekkor vette észre, hogy rosszul csinálom az egyik gyakorlatot (persze eddig észre sem vette, mert el volt foglalva a telefonjának a nyomkodásával, I love közegészségügy)

Végül mutatott helyette egy másikat, amit állítólag már jól csináltam.


A probléma az, hogy a gyógytorna óta eltelt már kb. 3 hónap, és azóta is folyamatosan merevségérzetem az ágyéki szakaszon, és próbálom csavargatni ott a gerincemet, amitől néha roppan egyet, amitől egy ideig jobb érzés, de sokszor nem tudok mit csinálni ellene.

Emellett még egy púposodás is kialakult ott, és míg eddig szépen tudtam feküdni egyenes talajon, most van egy enyhe libikóka effektus azon a tájékon. Szóval fekvésnél nem a fenekemen nyugszik a testem, hanem azon a ponton, és tudok vele "libikókázni".


Decemberre megyek vissza kontrollra, de most ebből így mi lesz? Gyakori ez, hogy az ilyen sztk-kból rosszabbul jön ki az ember, mint ahogy bemegy?


Mit tudnék csinálni, hogy ne legyen merevség? Nagyon enyhe sajogás van, de pont annyira, hogy azért érezzem, és késztetést érzek arra, hogy kiropogtassam valahogy, mert utána rugalmasabbnak érzem azt a területet.

Ülésnél is régen csak ritkán volt kényelmetlen, de az is csak a helytelen ülés miatt, most bárhogy is ülök, mindig rossz.


Valaki találkozott már ilyennel?


2017. nov. 1. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el egy reumatológushoz, ő majd egy másfajta gyógytornára utal be.
2017. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 éve olvasom a gerincbetegeket itt, de te mindenkin túlteszel.

libikóka effektus? ami a libikókánál bonyolultabb már kerüli az agyad? pl google

nincs csoda gyógytorna ahol fáradság nélkül megerősíted a hátad

Áhhh, te teljesen reménytelen vagy

2017. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!