Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszióra muszáj gyógyszert...

Depresszióra muszáj gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés

Közepes depressziós epizódra kaptam Helex SR 0.5 mg és Sertralin Sandoz 100mg tablettát.

Nem szoktam még fejfájásra sem gyógyszert szedni, ezeket sem szeretném beszedni.

Valakinek van tapasztalata ezekkel a hangulatjavítókkal kapcsolatban?



2017. nov. 6. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ne szedjél semmit. Ezek a "gyógyszerek" nem gyógyítanak meg semmit, viszont függőséget okoznak, és ha le akarod tenni, komoly elvonási tünetek jelentkezhetnek. Én a következő dolgokat javaslom a drogok helyett: sport, sport, sport, jóga, relax, meditálás, kellemes tevékenységek, kreatív hobbik, kutya, macska, vígjátékok, vidám zenék, pozitív gondolkodás, szex, szerelem, gyöngédség. Vagy ezek mindegyike.
2017. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
HA másképp nem javul az állapotod, csak akkor szedd! Próbálkozz előtte PolyB-vel, a B vitaminok jó hatással vannak az idegekre.
2017. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Sőt, a Sertralinnak amennyi mellékhatása van...

A legtöbb antidepresszánsnak akár maradandó mellékhatásai is lehetnek (főleg az SSRI-knek), és ha a depresszió részben vagy egészben külső okokra vezethető vissza, akkor ez csak tüneti kezelés. Olyan, mint ha a kéztörést ópiátokkal próbálnák gyógyítani gipszelés helyett. Lehet, hogy nem fog fájni, de meg se fog gyógyulni. Fel kell deríteni a kiváltó okokat, és azokat kell megszüntetni, vagy megtanulni kezelni. Tessék egy rendes pszichológust felkeresni, akár magánrendelésen, és eljárni pszichoterápiára. Gyógyszert csak akkor szedj, ha végképp semmi más nem hat. Nem vagyok gyógyszerellenes, sőt... de a pszichiátriai szerek még nagyon kiforratlanok, és gyakorta több kárt okoznak, mint hasznot.

2017. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem elég lenne a beszélgetős terápia, mikor meghallgat és próbál jó tanácsokat adni, de nem gondoltam volna hogy egyből gyógyszereket ír fel. Mit fog szólni, ha vissza megyek 2 hét múlva és nem szedem a gyógyszereket?
2017. nov. 6. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Sosem szednék gyógyszert, pont azért, amit az első is írt. Pedig sokszor volt depis időszakom, egyszer öngyilkos is akartam lenni, és nem figyelemfelhívásból, hanem mert az tűnt a legjobb megoldásnak. De megtanultam, hogy nem ez a megoldás, nem is a gyógyszerek. Az embernek erőt kell vennie magán és változtatni az életén, és akkor soha többet nem kell depressziótól félnie.
2017. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Most jövök az ortopédiáról. Ott a falon lóg egy tábla a beteg jogaival. A betegnek joga van bármilyen kezelést visszautasítani! Ha az orvos nem ért egyet gyógyszerellenes döntéseddel, tehet egy szívességet!
2017. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyógyszereket írt fel, akkor te pszichiáternél voltál.

Ha beszélgetős terápiát akarsz, akkor viszont pszichológust kell keresned.


A gyógyszereket pedig természetesen nem kell szedned, ha nem akarod.

Receptet kaptál, nem? Azt ne mondd, hogy rögtön tablettákat nyomott a kezedbe a doki...

2017. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, pszichológushoz menjél, ő beszélgetni fog veled.
2017. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!