Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örökbe fogadható ha gyógyszert...

Örökbe fogadható ha gyógyszert szedtem depresszióra?

Figyelt kérdés
Húsz éves asperger szindrómas lány vagyok. Egy évig szedtem nem annyira erős antidepresszánst. Később emiatt nem fogadhatok örökbe? Úgy tervezem, hogy egyedül álló leszek.

2016. dec. 21. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyedulallokent eleve nem fogadhatsz orokbe... x eve hazasnak kell lenni
2016. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem.
2016. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Már csak az asperger szindróma miatt sem.
2016. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teljesen normális gondolkodású vagyok, a depresszióm pedig érthető volt, családon beluli erőszak miatt :( egyébként egyedül álló is fogadhat örökbe, van ilyen ismerősöm.
2016. dec. 21. 21:17
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem vagyok kétségbe esve, örökbe szerettem volna fogadni egy szegény sorsú gyereket, de ha nem lehet, csúnyán fogalmazva "gyártók egy sajátot" mesterséges megtermékenyítéssel. Nem tartanám fernek, hogy én nem kapok, pedig szeretetben nevelnem, cigányok pedig szaporodnak a családi pótlékert. Tudom, kicsit más téma, de ha tőlük nem veszik el, én mért nem kaphatók? De ha így lesz, elfogadom, eggyel kevesebb gyerek kap anyát, és eggyel több babaval jarulok hozzá a tulnepesedeshez
2016. dec. 21. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyedülálló is fogadhat örökbe, csak nehezebben, lassabban kap gyereket. Nekem több ismerősöm is van akik egyedülállóként kaptak gyereket (van aki kettőt is).

Általában sokat segít a helyzeten ha nevelőszülőként fogadsz be gyereket. Hamarabb is kapsz gyereket és ha szeretnéd örökbefogadni, akkor neked előbb adják oda, mint bárki másnak, hisz addig Te nevelted. Még csecsemőnek is lehetsz nevelőszülője. Annyi hátránya van, hogy ha olyan élethelyzetből kapsz gyereket, ahol később megoldódik a probléma, akkor nevelőként elvehetik a gyereket tőled, hiszen csak nevelő vagy. Ha időközben a család helyzete negatív irányba fordul és a gyermek örökbeadható lesz, akkor viszont Te leszel az első aki erre jogot kap.

2016. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már megfordult a fejemben, mert akkor kiderülne hogy kompatibilis vagyok e a gyerekkel. Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszodat. Az asperger tényleg ekkora hátrány lehet?
2016. dec. 21. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!