Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 32 éves férfi vagyok.3 napja...

András8484 kérdése:

32 éves férfi vagyok.3 napja escitalopram nevű gyógyszert írt fel a pszichiáterem szorongásra és depresszióra. De félek a mellékhatásoktól. Kérem olyan írjon szedte vagy ért a dologhoz. Szedjem vagy ne? Mi lenne a helyes?

Figyelt kérdés

2017. máj. 12. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
A mellékhatások listája benne van a betegtájékoztatóban.Mindenki másképp reagál a gyógyszerekre, van, akinél semmi m.hatás nem jelentkezik, másnál sok és erősen, ezt érezni fogod.Én szedtem egy ideig, de már nem emlékszem pontosan, mert régen volt.Én azt tanácsolom, hogy kezdd el szedni. Ha a szorongáscsökkentő hatás erősebb, mint a m.hatások, akkor érdemes szedni. De ha elviselhetetlen m.hatások jelentkeznek, akkor hagyd abba, és kérjél másikat! Sok féle gy.szer van, lehet kísérletezni, hogy neked melyik lesz a jó.A pozitív hatás lehet, hogy csak 2-4 hét múlva jelentkezik, de a m.hatás 1-2 napon belül.
2017. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszadó! A 3-ik napon, ma azt vettem észre, hogy lecsökkent a libidóm vagyis nem áll fel magyarán és ilyen problémám a gyógyszer előtt nem volt. Ez normális ilyenkor? Elmúlik? Várom válaszod!
2017. máj. 12. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Hello én is kaptam escitalopramot nekem fokozatosan került beállításra első 4 nap 1/4 tabletta utána négy nap 1/2 tabletta majd minden nap 1 egész. Eleinte nekem is okozott sexuális zavart. Ami fontos, hogy ez meg fog szűnni szerencsére. Én utólag arra jöttem rá, hogy biztos a gyógyszer is közrejátszott benne főleg az elején, de akkor állt helyre a dolog amikor a szorongás érzés lecsökkent. A fontos hogy apánik avagy szorongást kell lecsökkenteni és újra működni fog a dolog. Azt javaslom járj el mindenképp pszichoterápiária, hogy a mögöttes lelki okokat szakemberrel ki tudd titrálni (meghatározni, kibeszélni) sok sikert, mielőbbi jobbulást!😊
2017. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves legutóbbi hozzászóló! Mióta szeded az escitalopramot? Hány mg-osat? Mennyi idő után kezdett el hatni pozitívan? És neked a szexuális zavaron kívül más mellékhatást nem okozott? Várom válaszod!
2017. máj. 13. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2016 december vége óta nekem azért elég lassan kezdett el érdemben hatni egy két hónapba beletellett. Emiatt ott már volt egy két hét kb amíg napi másfél bogyóra emelték végül magamtól tértem vissza a napi egyre mikor már nem éreztem szükségét. (Ugyanakkor ezt a modszert semmiképp sem ajánlom a mennyiségről mindig konzultálj az orvossal én is csak azert voltam ilyen "nagy legény" mert bár nem pszichiáter de más szakorvos van a családomban.) nagyjából 3 hónap után rendbe jött a libidó kérdése. Egyéb mellékhatások így az első hónapban jöttek első 10 napban volt hogy hányinger jött rám miután beszedtem de sose hánytam végül. Illetve másfél hónapig sajnos volt erősebböngyilkossági késztetésem, amin úgy sikerült úrrá lennem, hogy nagyon nagyon sokat beszélgettem anyukámmal és a barátaimmal. Nekem is volt része a családomnak benne vastagon hogy erre szorulok, de biztos Neked is van egy család tagod legalább aki közel áll hozzád vele beszélgess sokat akár napi szinten. Szerencsére ez a késztetés is leküzdhető. Ez lehet hogy ijesztő, de visszagondolva megérte ezen átesni, mert most jobban vagyok mintha nem vállaltam volna be ezt a kb két hónapot. Mert egyedül nem tudtam volna leküzdeni mostanra sem. Így most napi 1x10mgos bogyóval lényegében lassan visszatérek a teljes élethez. Amit kég szedek bár ezt nem doki ajánlotta hanem magam kutattam ki az napi legalább 2 szem Omega3 vitamin. Ez lényegében halolaj. A dobozán szív és érrendszert támogató hatását emelik ki de az ezredforduló után bizonyították hogy depresszió szorongás és pánikbetegségen is javít bár önmagában azért nem képes az escitalopram kiváltására a kettő együtt hatékony. Ha megteheted javaslom továbbá az úszást nekem 2-3 hetente fér bele az életembe de akkor nagyon sokat segít relaxálni 1 óra úszás majd két óra pezsgőfürdő és szauna.
2017. máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!