Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik szintén migrén betegségben szenvednek?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok, férfi. Idáig csak max évente jelentkezett nálam a migrén, évente egyszer. Viszont az elmúlt 3-4 hónapban már 4szer is volt. Nem tudom mi lehet az oka. Hetek óta nem eszek és nem iszok olyan dolgokat ami elő idézheti. Már a munkahelyem sincs meg, ami sok stresszel járt, ennek ellenére tegnap ismét rám tört. Pedig gondolom, hogy leginkább a stressznek köszönhetem ezt az egészet. Van esetleg valaki, aki már rájött hogy mivel előzhető meg?
2017. nov. 30. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem is sokszor volt migrénem, aztán ettől függetlenül kaptam vérnyomáscsökkentőt és elmúlt, nem lehet hogy ilyesmi van a háttérben nálad is?
2017. nov. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Igazából nekem is kell vérnyomáscsökkentőt szedni. Kb 2, 2és fél hónapja szedem. Már arra is gondoltam, hogy nem e emiatt a gyógyszer miatt jön most sűrűbben nálam.. :/ Az biztos h a gyógyszert lecseréltetem, mert amúgy sem nagyon csökkenti a vérnyomásom. Egyébként nálad is az aurával kezdődött a migrén?
2017. nov. 30. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekemis..
2017. nov. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A párom is durván migrénes (31 ffi). A zsíros kajákat kell kerülnie, a vörösbort, sok csokit. Na meg amire nem képes,a vérnyomás- és vércukoringadozást! Vagy inni felejt el és lemegy a vérnyomása vagy enni,amitől a vércukra esik le és már jön is a migrén,látászavarral,hányással stb. Fürdőzés+gyógyszer+evés+alvás kombóval tudja csak talpra állítani magát.
2017. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Második válaszoló, nálad milyen gyakran jelentkezik, vagy hogyan teszed magad túl rajta?

Harmadik válaszoló: Akkor ti is úgy gondoljátok, hogy a vérnyomás ingadozás nagyban befolyásolja azt, hogy jelentkezik e a migrén?

2017. nov. 30. 19:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ezzel küzdök, havonta két több napos rohamom van kb. Van speciális (de nagyon drága) rohamcsökkentő gyógyszerem (Relpax) és most felírtak egy újat, amit minden nap kell szedni és elméletileg megelőzésre jó. Mivel még csak 3 napja szedem erről nem tudok nyilatkozni működik-e. Nekem ilyenkor csak a fekvés és a fejem párnába nyomása segít, plusz ugye a rohamgyógyszer, de az is csak ideig-óráig szünteti meg. Sima fájdalomcsillapító semmit nem ér. Próbálok figyelni a táplálkozásomra is, a csoki és az édesítőszerek gyanúsan migrént okoznak, de egyébként próbáltam már mindent kizárni és semmi nem segített. A stressz tuti ront a dolgon. N/27

2017. nov. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha csak ideig óráig segít a migrénes fájdalomcsillapító ( Relpax) miért nem cserélteted le? Én Triptagrammot szedek migrénkor, 3200.-ft 6 szem, de felezem, így nem olyan vészes az ár. A megelőző gyógyszerek sokaknál nem válnak be. Nálam se. Mit kaptál? Sibelium vagy Divascan? Esetleg antidepresszáns....
2017. dec. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sibeliumot kaptam. Igen, most cseréltem le Zomigre. Azért nem cseréltem le előbb, mert az ideig-óráig ható is hatalmas segítség volt és nem gondoltam, hogy jobb lesz. A Sibeliumot most kezdtem el, még csak 4 napja szedem így nem tudom hat-e.
2017. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nehany havonta jon elo erosebb frontoknal:/ nagyon nem birom altalaban csak szenvedek fekszek iszok es próbálok nem meghalni😂 cataflam szokott segiteni.

#2es voltam

2017. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

4es válaszoló.

Külföldön élek, ezért nem tudom otthon is kapható e a Paracetamol (láz és fájdalomcsillapító), de nekem ezt írta fel az orvos. Ez egy kúp, ezer mg-os. Szóval nagyon erős. Még szerencsére nem kellett használnom, de szerintem ez elnyomja a fájdalmat. Igaz, engem a fájdalmat megelőző aura jobban zavar, de szerintem az ellen semmi sincs. Mindenféle olyan ételt kizártam az életemből ami migrén gyanús, s emelett naponta szedek magnéziumot és sok folyadékot iszom.

2017. dec. 4. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!