Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért ébredek fel többször...

Miért ébredek fel többször éjszakánként?

Figyelt kérdés
több helyen is utana neztem de a google nem segitet ezert fordulok hozzatok.Korulbelul 1 eve majdnem minden este nagyjából heti 5 napon legalabb 3 szor valamikor negyszer is felebredek.Két óra utan kezdodik.Nem tudom hogy lenyeges-e de amikor felkelek nagyon szomlyas vagyok,teljesen kivan szaradva a szam.Felebredes utan 5 perc mulva vissza tudok aludni.Reggel nem vagyok fáradt.De egesz nap nagyon fusztrált és agressziv vagyok.

2017. dec. 3. 06:30
 1/4 anonim ***** válasza:
vérnyomásod milyen?
2017. dec. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
átlagos
2017. dec. 3. 10:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!

Sok minden közrejátszhat.

pl.:

Hány éves vagy?

Mivel foglalkozol napközben?

Hogyan táplálkozol?: Mikor? Mennyit? Mit? (szerintem ez a fontossági sorrend)

Lelki világodra ható események mostanában?


És ezek mellet érdemes még megfigyelni, hogy az éjszaka melyik órájában ébredsz. Én pl. nagyon rendszeresen ugyan akkor. Ez pedig a test ritmusával, egész pontosan meghatározható módon, az egyes belső szervek működésének napi ciklusával függ össze. Tehát ha tudod, az órát, némi egyedi eltéréseket figyelembe véve bemérheted az aktivizálódó szerved (pl: máj, vese, vastagbél stb.). Szerintem ilyesmit találhatsz neten pl.: szerv óra

Ezen belső szervek a vegetatív idegrendszer irányítása alatt állnak. Az pedig összefügg, és kölcsönösen hatást gyakorol az idegrendszeredre, azaz ily módon okozhat alvászavarokat.

2017. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólást.

16 vagyok,normálisan étkezek bár van nému plusz kilo,nem tudom pontosan mikor ebredek fel mert hamar vissza alszom de 3 fele és 5 fele.Volt olyan hét is amikor majdnem minden nap remalmom volt.

2017. dec. 6. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!