Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek milyen betegség tünetei...

Ezek milyen betegség tünetei lehetnek?

Figyelt kérdés
Milyen betegség az, mikor szúró/szorító érzés van a mellkasban, és a fájdalomtól ledermed az ember, általában cica háttal? Hasonlít talán a nyelőcső görcsre, de azt írták arra, hogy az kiterjed a karba, állba, ez viszont nem.

2017. dec. 17. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A szíveddel minden rendben van?
2017. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tamani ***** válasza:

ennek a kérdésnek a megválaszolásához több információ szükséges.


Mellkasi fájdalmat nagyon sok minden okozhat. Válaszold meg az alábbi kérdéseket, és jobban tudunk segíteni:

Tudnunk kéne a nemed, a korod és hogy mi történik pontosan.

Elakad-e a lélegzeted? Mikor jön elő ez a fájdalom? Milyen gyakran ismétlődik? Van-e, ami erősíti, vagy ami elmúlasztja? Egyéb más tünetek, pl. a "ledermedés" mit takar? Begörcsölnek az izmaid, vagy csak minden mozdulat ront a helyzeten?


Lehetséges: Szív, tüdő, gyomor, nyelőcső, légcső, érgörcs, stb.

Válaszolj, és segítek! :)

2017. dec. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban több infó kéne. Nekem volt szorító érzés mellkasban, de nem dermedtem le, hanem k**va rosszul voltam, és fel-alá járkáltam, míg kiértek a mentők. Koszorúér kezdett elzáródni, ami az infarktus előszobája.

Katétert tettek be, és elmúlt a szorítás.

2017. dec. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom elmagyarázni mit takar a ledermedés. De akkor már inkább az, hogy minden mozdulat rontana rajta... Random szokott előjönni, pár percig tart, majd elmúlik. 16/L
2017. dec. 17. 21:00
 5/6 Tamani ***** válasza:

Ha tényleg teljesen random, az nem jelent jót. Nem akarlak ijesztgetni, de érdemes lenne elmenned egy EKG vizsgálatra. Ha tényleg nem tudod mihez kötni a panaszaid kezdetét/végét, és csak random mellkasi fájdalmad van, akár szorítással, akár anélkül, feltétlenül nézesd meg a szíved! Nem valószínű, hogy ilyen fiatalon infarctusod lenne, vagy ilyesmi, de lehet veled született szívfejlődési rendellenesség is. Legjobb esetben kisebb légmellek is lehetnek a háttérben. Serdülő korban gyakran előfordul, pláne, ha még növésben vagy. (Lehet, hogy már átestél a pubertáson, csak ötletelek.)

Ha elmész vele dokihoz, ő is ezeket fogja megkérdezni, de ő rá is tud hallgatni a szívedre és a tüdődre. Sajna így az aetheren keresztül sokkal többet nem mondhatok. Ha nem múlik el, (Nem tudom milyen régóta tart) az újévben mindenképp menj vele orvoshoz, mert jobb félni, mint megijedni. :)

2017. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönök minden valaszt!
2018. jan. 4. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!