Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan aki nem tud köpni? ...

Van olyan aki nem tud köpni? Páromnak állandó váladék van a torkán. Fel tudja szívni. De ennyi. Ki nem jön neki. Köhögnie kellene? Vagy hogy?

Figyelt kérdés
2017. dec. 23. 23:21
1 2
 1/14 TR75 ***** válasza:
100%
Valami köptetőt kellene szednie. Ambroxol, izlandi zuzmó, ACC, lándzsás útifű szirup és társai. És mellé sok folyadék.
2017. dec. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az ACCn kívül mindet próbálta.....de az se hat.....csak lenyelni tudja, de akkor meg úgy érzi h rögtön ott a következő adag....


Ha nagyritkán valahigy feljut a szájáig...hogy ki tudja köpni... akkor jobb neki sokáig...



Bocsánat hogy ilyen részletesen leírtam...de már szinte teljesen megkeseríti a mindennapjainkat....



Pszichésen vajon nem lehet???


Arra is gondoltam már h csak úgy érzi hogy ott van valami.....

Vagy a "technika" nem jó amivel "kiköpni" próbálná.....

2017. dec. 24. 14:10
 3/14 TR75 ***** válasza:

Lehet ez a dolog pszichés eredetű is.

Elvileg reflux is okozhat hasonló tüneteket.

Viszont a köptetők esetében tényleg fontos a sok folyadék, mert különben a hatása az lesz, hogy ugyan termelődik a váladék, de az sűrű lesz, és ugyanúgy gondot okoz (vagy még jobban).

Az ACC-t még kipróbálhatja, de a hatása ennek is pár nap alatt érezhető csak.

2017. dec. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem refluxos is....igaz nem bizonyított...de rendszeresen savlekötőt szed...plusz nyáron allergia.


De neki állandóan ilyen a torka....


Ha refluxtól van, akkor az ki se jön onnan????


Kipróbáljuk az ACC-t.... bár neki vmi gyorsan ható kellene....


Most is csak le-fel liftezik neki....itt "szenved" mellettem.....mondom neki köpje ki...nem zavar....de azt mondja nem tudja....

2017. dec. 24. 14:28
 5/14 TR75 ***** válasza:
Azért nem tudja, mert sűrű, vagy mert nem megy neki?
2017. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem sűrű is.....meg tudni se tudja....
2017. dec. 24. 14:48
 7/14 TR75 ***** válasza:

Allergiától is lehet, asztmától is, meg miegyéb.

Nincs porallergiája? Az is okozhatja.

2017. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TR75 ***** válasza:
Hm. Azért elég reflexszerű a torokváladék felköhögése. Külön nem kell hozzá semmilyen nagy tudomány. Inkább akkor az lehet a gond, hogy sűrű, és nem szakad fel. Ezen is segít a több folyadék.
2017. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen... szerintem is nagyon sűrű neki.


Próbálkozzunk Acc-vel??


Pollen allergiás am de azóta ki tudja lehet por is. Plusz sztem a reflux is.


Ilyen esetben segít a köptető???

2017. dec. 25. 13:19
 10/14 TR75 ***** válasza:

Igen, a köptető segít. De az tényleg fontos, hogy sokat igyon, különben nem lesz hatása az ACC-nek (sem és másnak sem). A sűrű váladék nehezen szakad fel.

Ami még jó (de csak vényre adják ki), az a mixtura pectoralis.

De ha ez a dolog folyamatosan fennáll, akkor mindenképpen menjen el orvoshoz, mert akkor ez a köptetős módszer nem megoldás, valami olyan kellene, amit folyamatosan használhat (antihisztamin és társai).

2017. dec. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!