Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hosszan tartó torokfájás,...

Hosszan tartó torokfájás, fehér foltokkal a nyelvem tövénél. Antibiotikum nem hat, volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Tavaly pont ebben az időszakban kezdődött ugyanez a probléma, két hónapig tartott. Több antibiotikumkúrát beszedtem, nem használt, egyszer csak elmúlott. Nem voltam/vagyok lázas, nincsenek megduzzadva a manduláim. Kicsit piros a torkom, enyhén fájdogál, száraz köhögésem van és ami a legjobban aggaszt, az hogy makacs piros szélű változó méretű fehér fekélyszerű foltok vannak a garatív "aljánál" és a nyelvtövem találkozásánál mindkét oldalon. Ezek érzékenyek, irritációt okoznak, gyakran köhögök tőle. Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam, másképpen nem tudtam leírni. Már túl vagyok egy antibiotikum kúrán ismét, de semmi változás. Valaki azt mondta, hogy vírus (herpangina) is lehet, de az tarthat ilyen sokáig? Nem szeretnék megint két hónapig küzdeni vele. Volt már valakinek hasonló problémája? Köszönöm a válaszokat előre is.
2017. dec. 28. 19:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Orvosod mit mondott?
2017. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Garatgyulladásra írta az antibiotikumot. Akkor még jobban be volt gyulladva, és a mandulámon is volt egy-két pici folt. De megduzzadva nem volt akkor sem és lázas sem voltam.
2017. dec. 28. 19:55
 3/22 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján az tűnik valószínűnek, hogy szájüregi gombás fertőzésed lehet. A herpangina jellemzően 4-5 nap alatt lezajlik, lázzal jár, és tényleg fáj (nemcsak fájdogál). A makacssága, és az antibiotikumra való reakció hiánya is emellett szól. A probléma jól kezelhető megfelelő gombaellenes gyógyszerrel, akár a háziorvosod is tud segíteni.
2017. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is candida gomba okozza a tüneteidet. Nekem is ugyan ez volt a nyelvemmel egy mostanában adott erős antibiotikum kúra után. Megfelelő erősségű összetett probiotikumra van szükség és Nistatin ecsetelőre.
2017. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mihelyt újra rendel az orvosom, megyek vissza hozzá. Szép estét kívánok!
2017. dec. 28. 20:33
 6/22 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom ez szájfertőzés!
2017. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem minden évben ősztől tavaszig ez van.Mutass képet a torkodról.
2017. dec. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Próbáltam képet csinálni, de sajnos nem látszik a konkrét probléma, akárhogy is próbáltam, mert takarja a nyelvem, nem tudom megvilágítani.

Köszönöm szépen a segítségeteket, hozzászólásokat.

2017. dec. 29. 17:41
 9/22 anonim ***** válasza:
Vakuval próbáld,az jól bevilágít a torkodba.Megnézném mert nekem is ott van gond mindig.Majd én is megmutatom,holnap reggel.Ha jól kinyújtod a nyelved,akkor mélyen be lehet látni.
2017. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Sajnos ennél jobbat nem tudtam csinálni. A látható "fekély" csak a teteje, alatta még elég nagy rész van, ami nem látszik. A nyelvem nem ilyen randa a valóságban, a rossz megvilágítás teszi, nincs lepedék rajta... :-)


[url= [link]

2017. dec. 29. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!