Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hosszan tartó torokfájás,...

Hosszan tartó torokfájás, fehér foltokkal a nyelvem tövénél. Antibiotikum nem hat, volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Tavaly pont ebben az időszakban kezdődött ugyanez a probléma, két hónapig tartott. Több antibiotikumkúrát beszedtem, nem használt, egyszer csak elmúlott. Nem voltam/vagyok lázas, nincsenek megduzzadva a manduláim. Kicsit piros a torkom, enyhén fájdogál, száraz köhögésem van és ami a legjobban aggaszt, az hogy makacs piros szélű változó méretű fehér fekélyszerű foltok vannak a garatív "aljánál" és a nyelvtövem találkozásánál mindkét oldalon. Ezek érzékenyek, irritációt okoznak, gyakran köhögök tőle. Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam, másképpen nem tudtam leírni. Már túl vagyok egy antibiotikum kúrán ismét, de semmi változás. Valaki azt mondta, hogy vírus (herpangina) is lehet, de az tarthat ilyen sokáig? Nem szeretnék megint két hónapig küzdeni vele. Volt már valakinek hasonló problémája? Köszönöm a válaszokat előre is.
2017. dec. 28. 19:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nem sikerült a gégészet,délig volt rendelés,du.tudtam volna menni.De nem is baj,rendbe jött a torkom a napi 6-7 öblögetéstöl.Nem fáj,nem is piros,a manduláim sem duzzadtak.Majd elmegyek ha megint begyullad.

A Te torkoddal mi van,megszüntek a hólyagok?Fáj még vagy voltál orvosnál?Remélem rendbejött már!Legközelebb lehet magánrendelésre megyek,szeretnék a végére járni az állandó torok problémáknak. BUÉK!

2018. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Próbáld glukosepttel kenegetni és kerüld a cukros ételeket mert azt imádják a gombák antibiotikum kúra után fokozott a hajlam egy gombás fertőzésre. Probiotikum fogyasztása ajánlott vagy legalább élőflórás joghurtté 2 hétig. Nem kefíré mert abban is gomba van!
2018. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!