Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hosszan tartó torokfájás,...

Hosszan tartó torokfájás, fehér foltokkal a nyelvem tövénél. Antibiotikum nem hat, volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Tavaly pont ebben az időszakban kezdődött ugyanez a probléma, két hónapig tartott. Több antibiotikumkúrát beszedtem, nem használt, egyszer csak elmúlott. Nem voltam/vagyok lázas, nincsenek megduzzadva a manduláim. Kicsit piros a torkom, enyhén fájdogál, száraz köhögésem van és ami a legjobban aggaszt, az hogy makacs piros szélű változó méretű fehér fekélyszerű foltok vannak a garatív "aljánál" és a nyelvtövem találkozásánál mindkét oldalon. Ezek érzékenyek, irritációt okoznak, gyakran köhögök tőle. Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam, másképpen nem tudtam leírni. Már túl vagyok egy antibiotikum kúrán ismét, de semmi változás. Valaki azt mondta, hogy vírus (herpangina) is lehet, de az tarthat ilyen sokáig? Nem szeretnék megint két hónapig küzdeni vele. Volt már valakinek hasonló problémája? Köszönöm a válaszokat előre is.
2017. dec. 28. 19:50
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Még egyszer:

[link]

//static.kepfeltolto.com/big/2017/12/29/b8e54b9538e29474467dd235dcfa1eb4.jpg

2017. dec. 29. 20:36
 12/22 anonim ***** válasza:

Megnéztem a képet,a mandulád kicsi,nem látszik gyulladtnak,a nyelveddel semmi baj,a torkod viszont pirosnak látszik,mutasd szemből,amin az egész garatod látható.Mennyi idős vagy?Fiú vagy lány?

A "fekély" szerü valami szerintem fertőzés lehet,meg kéne próbálnod öblögetni.Nekem is volt már hasonló,a bal hátsó garatív nyálkahártyáján.A széle sötétebb,a közepén fehéres volt.Nyelésnél kellemetlen érzés volt,voltam miatta a gégészeten,az orvos nem mondott rá semmit.Hónapokig tartott,nehezen múlt el.Még most is látszik a nyoma,sötétebb,erezett azon a részen.Nézd meg:

[link]

De nekem most a gyakori torokfájás a gondom.Hólyagos hátsó garatfal,piros garatívek,gyulladt nyálkahártya.Nyáron kicsit fakóbb,de télen ennél soha nem szebb:

[link]

2017. dec. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
36 éves vagyok, 4 éves óvodásnak az anyukája, aki a legválogatottabb kórokozókat hozza nekünk haza...:-) Férjemnek volt ilyen a torka, mint a Tiéd, neki azt mondta az orvosa, hogy gyerekbetegség. Antibakteriális szájvízzel öblögetett (Chlorhexamed), kb. 3 hét alatt javult neki. Én 2 napja 4x-5x teafaolajos vízzel öblögetek/gargalizálok és mintha javulásnak indult volna. Remélem nem csak optikai csalódás...
2017. dec. 30. 09:55
 14/22 anonim ***** válasza:
Én most Listerine szájvízzel gargalizálok néhány napja,de még nincs javulás.Élőben mér rondább a torkom mint a képeken.Másfél havonta járok a gégészetre.Beszedtem egy csomó gyógyszert,ecseteltékis a torkom,mégsincs javulás.Azt mondják idült garatgyulladás.Köszönöm amit ajánjottál,ki fogom próbálni.De a te torkod is be van gyulladva,már ami látható belőle.Mutass többet belőle.
2017. dec. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Sajnos ennél jobb minőséget nem tudok produkálni. De nincs is más, ami eltérő lenne, nincsenek sehol máshol hólyagok, egyebek (még egyelőre....) Remélem, hogy megtalálod a megfelelő kezelést és meggyógyulsz. Igencsak kellemetlen probléma. Mielőbbi jobbulást kívánok!

[link]

2017. dec. 30. 13:37
 16/22 anonim ***** válasza:

Ezen a képen jobban látni a torkod.A manduláid nem duzzadtak,de a garatívek vörösek.Lehet torokgyulladástól van.Meg kéne nézetned a gégészeten,már a fekély szerü foltok miatt is.Látom a te uvulád is elég nagy,hosszú.Mindig ilyen?

Megvettem z öblögetőt amit ajánlottál,már gargalizáltam is.Nem vészesen,de folyamatosan fáj a torkom,főleg nyelésnél érzékeny.Kedden megyek a gégészetre,mert lejjebb is érzékeny,köhécselek is.Legalább megtükrözik a gégém megint.Gondolkodom,hogy tavasszal kivetetem a manduláim,az orvos is mondta,indokolt lenne.A jobb oldali mindig duzzadt.Talán megszünnének a torok,garat problémáim.Mutatok még egy régebbi képet,de ezen is ugyanolyan randa a torkom mint most.Vörös,gyulladt:

[link]

2017. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igen, mindig ilyen volt a berendezése.

Gyerekkoromtól számítva négy évvel ezelőttig nem voltak ilyen problémáim, 20 évig nem szedtem antibiotikumot sem, de már kezdek hozzászokni :-) Most inkább azon leszek (családostól), hogy az immunrendszerünket minél jobban felerősítsük (Béres csepp és társai) a komolyabb járványok előtt.

Több felnőtt ismerőstől hallottam már, hogy a mandulaműtét után lényegesen kevesebbet voltak betegek. Ha az orvosod is indokoltnak látja, valószínűleg tényleg ez lenne a végleges megoldás. Addig is remélem, hogy sikerül a tüneteidet enyhíteni vagy még inkább megszüntetni. Nem ugyanez a kategória, de a fiam orrmanduláját augusztus elején vették ki, azóta most először beteg. Azelőtt nagyon gyakran voltak felső légúti problémái. Sokkal jobb a helyzet.

Jobbulást és szép napot kívánok Neked!

2017. dec. 30. 15:49
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkorom óta mindig gond volt a torkommal,a manduláimat már rég ki kellett volna venni.Halogattam,mert a gégészeti vizsgálatot is nehezen viselem.Hányinger,öklendezés vizsgálat közben.Sajnos erős a garatreflexem.Te hogy bírod,ha a torkodba nyúlkálnak?De,kedden kérek időpontot gégészeti vizsgálatra.remélem kapok aznapra.Egyre jobban fáj a torkom.Ma már többször megnéztem a tükörbe,randa mint mindig.Neked jobbulást kívánok.Ha végeztem a gégészeten,megírom az eredményt.
2017. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nekem nincs ilyen gondom vizsgálat közben, jól bírom a piszkálást.

Remélem hamar megvizsgálnak és egy lépéssel már előrébb leszel a megoldás felé.

2017. dec. 30. 19:05
 20/22 anonim ***** válasza:
Azért én is kibírom a turkálást,csak kellemetlen.Már sokszor voltam gégészeti vizsgálaton.Az öblögetéstöl mára jobb lett a torkom.Azért Te is nézesd meg!Majd megírom mit mondott az orvos.
2017. dec. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!