Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nehézlégzés, szorító érzés a...

Nehézlégzés, szorító érzés a tüdőmnél levegővételkor. Mi ez? SOS

Figyelt kérdés

Régebben is volt gondom a levegővétellel és voltam is emiatt fül-orr-gégén ahol nem találtak semmi különöset csak hogy a szokásosnál egy kicsit nagyobb az orrmandulám de annyira nem vészes hogy műteni kelljen.

Kb 4 napja viszont elkezdett szúrni a két mellem közötti rész. Eddig csak akkir ha felültem vagy valami mozgást végeztem. Tegnap estétől már akkor is fájt és szúrt ha nagy levegőt vettem. Eléggé be vagyok tojva. Mostmár nem is inkább a két mellem között szúr (ott is) hanem az egyik oldalon a mellemnél vagy középtájt a mellkasom. De van amikir nem is sz7r meg nyom meg szorít. Amikor egymás után veszek nagy levegőket akkor nem szorít általába. Szüleimnek szóltak, azt mondták szóljak nekik ha rosszabb lesz, de szerintük csak azért lehet mert sokáig nem mozogtam és hirtelen akartam felülni vagy valami. És amúgy ennek a kezdete óta légszomjam is van. Néha úgy érzem megfulladok. Nagy levegőket kell vennem, de akkor meg szúr és szorít a mellkasom. És néha mintha meg se telítődne rendesen a tüdőm. Van amikor viszont meg olyan érzésem van, hogy a torkomba van valami ami miatt nem kapok remdesen levegőt. Rettentő sok váladékot köhögök fel, ha ennek is köze van a dolgokhoz. Most már nagyon félek, hogy tüdőembólia vagy légmell vagy valami hasonló. Pánikolok! Már hányingerem is van. Most pl nyom is a mellem táján és maga a mellem is konkrétan. Nagyon félek. Volt már valakivel hasonló? Kit csináljak?

14/l



2017. dec. 28. 22:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Most mégjobban bepánikoltam!!!!!!!!!

Most nem tudok orvsohoz menni, itt van a barátnőm! De nagyon fosoook!

2017. dec. 29. 19:42
 12/20 anonim ***** válasza:
De drága! Nem pánikolni kell hanem orvoshoz menni. Mennyire gyerekes, hogy itt a barátnőm most nem tudok menni. Akkor szenvedj. Egyébként én most estem át épp egy légmell műtéten. Nagy műtétem volt nem vats. Csütörtökön műtöttek kedden már itthon voltam. A legrosszabb a félelem. Így magaddal szúrsz ki ha ilyrn olyan indokkal kínlódsz otthon. Lehet csak beszorult a levegő de lehet súlyos dolog.....jobb kideríteni mint szivatni magad. A barátnőd nem szeret? Nem azt akarja hogy jól legyél? Nem értelek? Ha rnnyire nem érdekel meg minek írod ki? Senki nem tud otthonról megröntgenezni és megmondani mi bajod van.
2017. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezt értem. Egy megnyugtató választ várok, hogy elég ha kedden megyek dokihoz. Mert ha tudom hogy nem fogok belehalni addig akkor nem pánikolok.

És neked is hasonló tüneteid voltak??

2017. dec. 29. 22:19
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem fogsz belehalni. Az életveszélyes állapot nem ilyen. Az orvosi ügyeleten viszont 20 órás várakozásra lehet számítani, szilveszterkor meg aztán végképp.
2017. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon jó. És tényleg hülye vagyok. Amúgy nálad milyen volt amikor légmelled volt??
2017. dec. 30. 01:58
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem töddször is volt. A tünetek is különböztek. Volt amikor a mellkasom szorított, volt mikor begörcsölt a légcsövem és nyelőcsövem plusz a lapockámnál volt egy szúró fájdalom minden légvételkor. De olyan is volt amikor csak azt éreztem mozog a tüdőm. Próbáld megérteni, hogy csak saját magadat tudod megnyugtatni mert még egy orvos sem tudja megígérni neked, hogy nincs semmi bajod, vagy megerősíteni abban, hogy jó ötlet várni napokat. A légmell azért nem egy gyakori betegség.....ezer már bajod is lehet. Meg ha az ember ráizgul, hogy nem kap levegőt akkor még kevésbé kap. Minden esetre ha valóvan fulladni mezdenél hívd ki a mentőt mert az már nem játék.
2017. dec. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14. Te valami látnok vagy? Én hónapokig mászkáltam életveszélyes állapotban lukas tüdővel....a hülye orvosok meg asztmával kezeltek csoda, hogy túléltem. Ha valaki nem kap levegőt az ne várjon. 20 órát egyébként nem kell várni a sürgősségin 4-8at lehet de jobb mint megfulladni vagy idegbajt kapni a stressztől. Csak a kérdező tidja megítélni mennyire fullad, mi helyette nem. Ha nem kap levegőz akkor azonnal orvos mert levegő nélkül nem lehet élni. Ha csak kicsit fullad akkor lehet várni.....de idegenek ezt nem dönthetik el pláne látatlanba.
2017. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát van amikor fel sem tűnik. De van amikor folyton ilyen rohadt nagy levegőket kell vennem. És ma még nem is szúrt be a mellkasom. Csak a levegővétellel van a gond. És az is mintha nem a tüdőm hanem a torkom miatt lenne. Viszit van amikor a tüdőm miatt. Mert amúgy nem tudok rendesen nyelni se, mintha valami lenne a torkomba.


Utolsó válaszoló,

Az nagyon gáz lehetett, ilyen szuper orvosaink vannak.


Amúgy meg szerintem vizesedek is, mellrákom van plusz agydaganatom mellesleg gégerákban is szenvedek. Ja és most meg ez. Kicsit beteges, nem?

2017. dec. 30. 13:31
 19/20 anonim ***** válasza:
Biztos mindegyik van.....szerintem csak telizabáltad magad karácsonykor és jól felpuffadt a hasad attól nem kapsz levegőt. Meg unatkozol is de nagyon.
2017. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett? Elmúlt?
2018. jan. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!