Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan tovább? Tud kiutat...

Hogyan tovább? Tud kiutat valaki ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Az elmúlt évben megbetegedtem és az orvosok félre kezeltek. Életveszélyes állapotban éltem hónapokon át mire kiderült mi bajom van. Kórházba kerültem, megműtöttek, de most kiújult a betegségem és újra műteni kellett. Részben orvosi műhiba miatt, részben nem tudni az okát. A karácsonyt is a kórházban töltöttem. Közben ugyan itt végig néztem ehy ismerősöm haldoklását aki tegnap eltávozott az élők sorából. Most otthon vagyok de pár naponta kontrollra kell járnom mert vannak még problémák. A legnagyobb baj, hogy mióta kiengedtek a kórházból karácsony után, nem érdekel semmi. Sok tervem volt az életben, rengeteg dologért voltam lelkes....de most még egy jó könyv sem köt le. Úgy érzem a szüleimen kívül akik velem voltak végig mindenki idegen. Nem értik amit érzek és mindenki olyan ostobán reagál mintha valami nyári táborban lettem volna nem az intenzív osztályon. Úgy bánnak velem mint a katasztrófa turisták. Nem tudom hogy folytassam az életem, rettenetesen egyedül érzem magam, mintha más dimenzióban élnék mint akik körül vesznek. És nem tudok mit kezdeni a sok veszteséggel, félelemmel és ezzel az üresség érzéssel. Pszichológust kérlek ne ajánlgassatok, mert nem tudja elhozni a tavaszi napsütést és nem tudja megígérni, hogy egészséges maradok. És most úgy érzem csak ez segítene.....talán. De ez olyan messze van, hogy félek felörlődöm addig....
2017. dec. 31. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A betegséged, és a veszteségeid egyértelműen komoly nyomást és fájdalmat okoznak neked. Ez azonban akár hiszed, akár nem, csak ideiglenes. Abból, amit leírtál, azt vettem ki, hogy még fiatal vagy, így az, hogy most épp leragadtál egy helyzetben, nem a világ vége. Mindíg csak egy problémára összpontosíts, ne hagyd, hogy az összes egyszerre zúduljon a nyakadba, mert persze hogy nem bírod el. Apró kis célokkal kezdj, mint felépülni a betegségedből, néhány új barát/barátnő megismerése, vagy egy hobbi. Teljesen mindegy mit csinálsz, amíg élvezed azt. Az idő meg rettentő gyorsan elmegy, csak egy kis idő és máris tavasz lesz :)

Egészséges? Mondj nekem egyetlen embert a világon, aki egészséges :D

Olyan nincs, valami, még ha lelki probléma is, mindíg van. Ugyan úgy, ahogy tökéletes dolog sincs a világon.


Azok a dolgok pedig, amikért régebben lelkes voltál, amiket szerettél csinálni, talán csak úgy ézred, hogy nem szeretnéd többé, de ha folytatnád (pl. egy sportág úzése, vagy akármi), talán újra megjönne hozzá a kedved.


Az pedig, hogy a környezetedben lévők hogy reagálnak a helyzetedre, sajnos nem befolyásolható, viszont teljes mértékben érhető. Fogalmuk sincs pontosan miken mész/mentél keresztül, így képtelenek megfelelően reagálni.


Ha esetleg volna kedved beszélgetni valakivel, írj nyugodtan :)

2017. dec. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ebben az a nehéz, hogy szeptembetben már volt egy létfontosságú szervet érintő műtétem. Azóta csak a gyógyulásra koncentráltam. Nagyon sok erőfeszítést tettem ez ügyben, és most egy még nagyobb ugyan olyan műtéten estem át. Ráadásul még problémák is vannak amelett, hogy teljesen hiába valóak voltak az elmúlt hónapok erőfeszítései, most kezdhetem újra az egészet. Nagyon belefáradtam.....és nem ígértek az orvosok biztos gyógyulást. A többit illetően. Be vagyok zárva a négy fal közé, így nem tudok új barátokat szerezni, sportolnom meg egyáltalán nem lehet hónapokig semmit, lehet soha többet. Most még egy hónapig lehajolni sem. Ha nem így lenne, nem szomorkodnék mert a testmozgás kihoz minden lelki bajból. Hobbim volt/van.....csak most valahogy nem érdekel az egész ☹
2018. jan. 1. 09:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2021. szept. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!