Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megint sikerült bekakilnom!...

Megint sikerült bekakilnom! Nincs epehólyagom, volt benne apró kő és emiatt kiszedték. PANASZMENTES voltam. Mióta ez megtörtént (4 éve) folyamatosan hirtelen erős wc-zések törnek rám. Mit tegyek? Hordjak utcára felhúzható pelenkát 23 éves fiúként? :S

Figyelt kérdés

Irritabilis bél szindrómát állapított meg végül az orvos, annak ellenére, hogy az epehólyag műtét elött SEMMI bajom nem volt az emésztésemmel. Széttárta a kezét és kinyögte a diagnózist... Most ezt mondja, de ez nem igaz, mert hiába diétázom és tartom be a szabályokat és nem eszem elötte, mármint edzés, kocogás, vagy bármikor amikor elmegyek valahova, a semmiből rámtör evés nélkül is :( Volt azóta 2 gyomor és 2 vastagbél tükrözésem és magán úton kapszulát is nyeltem. Minden rendben van... kivéve, hogy ilyen dolgok történnek. Nem gyulladtak a beleim vagy ilyesmi.... Ha megyek valahova, az hazárdírozás, mert ha rámtor és nincs wc a közelben, akkor vagy bokor, vagy nadrágba megy.... Ma kocogtam és a 8. kilóméternél megálltam pihenni egy kicsit mielött haza kocognék. Na akkor tört rám a dolog, ráadásul olyan helyen, ahol NEM mehettem bokorba mert nem volt bokor... próbáltam visszatartani, de annyi volt nekem :( 23 éves fiúként bekakáltam... nem tudom mitévő legyek. Már nem is eszem semmi hígat, szinte rizsen meg kenyéren és párolt húson élek. Vizet sem iszom mielött megyek valahova. Éhgyomorra megyek mindenhova, ami nem tesz jót. Nem is kifejezetten hasmenés az a baj... Soha életemben nem történt ilyen velem, amíg volt epehólyagom. Az orvos szerint semmi köze hozzá és ahhoz sem hogy mióta a műtét megvolt, a műtét napjától sokszor zizegnek a beleim, sőt ki is kéri magának, mert hogy a hasnyálmirigy gyulladástól mentett meg elmondása szerint...


Egy ultrahang vizsgálaton derült ki, hogy van kövem, amire azonnal adtak is műtét időpontot, mert veszélyes, mondták. Berémítettek és belementem 18 évesen... Az UH-t csak azért csináltattam, hogy biztos legyek, hogy mindenem a helyén, afféle szűrés volt, nem panasz miatt.


Namost ez a helyzet velem. Elmegyek, vagy rámtőr vagy nem... Mindegy mit eszem, mind egy eszem e vagy sem.. Ha rámtőr és nem találok 2-3 percen belül wc-t, akkor bekakilok... Mit tehetek? Nem akarok pelenkás lenni! Anyukám vett lehúzható bugyi pelenkát, hogy a biztonság kedvéért viseljem. Szerinte nem látszik, de szerintem NAGYON LÁTSZIK! Nem akarok így élni. Nem vagyok valami fogyatékos, vagy csecsemő... Mit tehetek? Biztos csövesnek néztek az utcán amikor bekakálva mentem haza :'( borzalmasan rossz érzés volt... A baráti és emberi kapcsolataimat is leépítettem már, már csak az interneten dumálok emberekkel, régi barátokkal, hívnak mág mindig, de nem megyek emiatt... tönkrement az életem.



2018. jan. 12. 19:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Pelenka kell ide más megoldás nem nagyon van. Akkupunktúra igen drága és ismételni kell időnként.
2018. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Glutén, laktoz allergia teszt megtörtént? Nálam most van folyamatban. Szedsz e rendszeresen gyogyszereket, amik ezt okozhatják?Beleértve az ételallergiát is, mert okozhatnak azt is.
2018. márc. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezért félek én az epeműtéttől. :( Nekem alapból ibs-em van, ami néha fellángol, néha tünetmentes. Epeköveim vannak, de semmi panaszom velük. Egy volt, ami elakadt, azt ercp-vel eltávolították. Aztán sok kicsi magától távozott és végül egy maradt ami nagyon kitartó. Na most, ha nem szeretnék még egy babát (mert az előző terhességem alatt gajdult be a cucc) nem is gondolkodnék a műtéten. De így muszáj. :( Megjegyzem az ercp után nekem is fél évid sietős volt. Még az a szerencse, hogy fél éves pár hós babával szinte mindig otthon vagy.


Nem lehet, hogy ún. epecsorgásod van? Az epeműtét után mindig csorog az epe és ez irritálja a belet. Hugomnak az epevezetékét kellett eltávolítani és a vékonybélből pótolták. Valami műtéti megoldás csak van erre!!! Egy jó gasztrós sebész. De mondjuk mondtad, hogy a kapszula nem mutatott rendellenességet. :/

Mindenképp csinálnék egy három hónapos probiotikum kúrát. Én a Linex Fortéra esküszöm, de vannak még bikábbak. Addig is kerülni kellene a tejtermékeket, fehér lisztet és a cukrot. A biztonság kedvéért a nagyon rostos dolgokat is, apró magvakat. De ha kell, szedd mellé a szenet is akár kettesével. Utifűmaghéjat nyomattam én is, mert az összeáll a bélbe gombóccá és legalább az érzés megvan, hogy szilárdat produkálta az ember.

Egy pszichológussal is érdemes lenne konzultálni. Nekem az autogén tréninget ajánlották. Egy ibs-es (ha az van neked) már magától a gondolattól, hogy esetleg rám jön a mars képes hasmenni. Tehát ez egy ördögi kör. Félek, hogy be fogok kakilni, ezért bekakilok. Az autogén tréninggel a stresszt lehet kezelni.

És van egy spirituális gyógyító is, akinek az e-mail címét privátban elküldöm szívesen. Ő felderíti, hogy mitől vagy beteg.

Jobbulást és kitartást kívánok! Tudom, ez nagyon rossz... Amikor mindenhol az az első, hogy azt nézed hol a wc..

2018. ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta javítanod a helyzeten? Nekem nemrég volt epeműtétem, de félek, hogy rám is ez a sors vár. Azóta folyamatosan hasmenésem van. Nem lehet így élni. :(
2019. febr. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!