Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sebészet vagy gasztroenterológia?

Sebészet vagy gasztroenterológia?

Figyelt kérdés
Elég régóta küszködök egy alhasi, jobb oldali fájdalommal, amely nem akar elmúlni, és a vakbelem környékén érzem. Előzmény képpen, kb 1.5 éve kezdődött egy erős hasi görccsel, ami kb egy este alatt elmúlt, és azóta van ez. Több kivizsgáláson voltam, minden negatív, nem vagyok allergiás, ultrahangom meg laborom is jó. Jövőhéten bemegyek a háziorvosomhoz, végére akarok járni a dolgoknak, én már abba is belemennék hogy pl kivegyék a vakbelem. Kérdés, hova kérjek beutalót? Gasztro azért lenne jó, mert lehet hogy nem is vakbelem van, hanem Chron-om, vagy valami bél betegségem, mert a bal oldalamon is szoktam néha érezni egy tompább fájdalmat, viszont én inkább a sebészetre akarnék menni, mert eléggé úgy érzem, hogy a jobb oldalam be van keményedve, és a vakbelem körül van "valami". (Szerintem amikor nagyon begörcsöltem, perforálódott a féregnyulvány, de "betokosodott", és azóta elvan.)

2018. jan. 21. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Pszichiáterhez menj.
2018. jan. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Atyaég... Sebészeten dolgoztam hosszú éveket, ez nem vakbélgyulladás.

Gasztroenterológiára menj. És pszichológushoz.

2018. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Miért menjek Pszchiáterhez? Lelkileg teljesen egészséges vagyok, és nem vagyok "hipohonder", nem jószántamból akarok elmenni, elhihtetik, tényleg érzek fájdalmat.


Utolsó, aki sebészeten dolgozott: Biztos vagy ebben? Volt olyan rokonom, akinek visszatérő hasi fájdalmai voltak hónapokig, kiderült hogy vakbele van és megműtötték.

2018. jan. 21. 21:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológián meg tudnak vizsgálni alaposan, ha bármi lenne, onnan is tovább tudnak küldeni. Lehet ez egy felszívódási zavar, gluténérzékenység is akár, de még pszichés eredetű is.
2018. jan. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vakbele mindenkinek van, kivétel akinek eltávolították.
2018. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4. nem, nem lesz felszívódási zavar, mert annak lennének egyéb tünetei, fogyás, hiánybetegségek többek között. Egy év után nincs olyan felszívódási zavar, ami csak fájdalommal jár.
2018. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: Köszönöm, picit megnyugtattál ezzel kapcsolatban. Szerinted lehet pl Chron, ha nincs vér a székletemben, vagy hasmenésem?
2018. jan. 21. 21:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem gasztroenterológushoz menj el ezzel a problémáddal. Ő megvizsgál, és tud vizsgálatokat is végezni. Sebészetre is elmehetsz. Megvizsgál a doki, és megmondja, hogy vakbél tájékán fáj, vagy inkább bélprobléma?
2018. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha vakbél gyulladásod lenne, azt szerintem már észrevették volna, mivel magas lázzal jár. Van ismerősöm Chron betegséggel, csontsoványra fogyott tőle. És amúgy tudod egyáltalán, hogy mi az, hogy perforálódik a vakbeled?
2018. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, tudom mi az.. ("kifakad" a gyulladás miatt, és a genny meg a széklet szépen a hashártyába, meg a környező területekre szivárog, begyullad, stb)


Hát, elég vékony vagyok (55 kg, 178cm) fiúként (18 vagyok)

2018. jan. 21. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!