Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 22 éves vagyok! Gerinc sérvem...

Egysrac171717 kérdése:

22 éves vagyok! Gerinc sérvem van! Nem akarják megműteni mert nem súlyos annyira és azt mondták fiatal vagyok ez még kezelhető! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4-5. Csigolya között a porckorong 4mmre előjött és eltolja az ideggyököt! Fekvés közben mondhatni tünetmentes vagyok. Séta közben a farizom környékém sugárzik. Lehajolni egyáltalán nem tudok de nem a derekam fáj hanem sugárzik a lábamba. Hanyatt fekvésnél a nyujtott láb megemelése 30 foknal poz. Tovább képtelen vagyok emelni ez is a lábamba sugárzik. Ülés közben szintén képtelen vagyok kinyújtani a lábam!(vezetés közben kuplung benyomás esélytelen)!

Valakinek voltak hasonlo panaszai? Mi az ami segitett neki? Hogy tudnám megnyujtani a gerincem? A 4-5. Csigolyám elég közel áll egymáshoz szinte összeér. Lehet ezt nyujtani valahogy?

22F



#Séev
2018. jan. 25. 22:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ágynyugalmat szoktak javasolni, gyulladáscsökkentővel. Igyál sok vizet, gyógynövényeket. Az ágynyugalom jó esetben csak egy, max két hét, amíg eljutsz oda, hogy hajolni tudsz. Van aki keményen fekszik úgy kisimul valamennyire. Az ágynyugalom után be kell mozgatni és megfelelő gyógytornával helyreállítani a környező izmokat. Egy tényleg jó jógatanár és masszőr is segíthet, ha már enyhültek a panaszaid. Azt is nézd meg nem vagy-e túl gyenge vagy túl feszes-e valamelyik izmod.
2018. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!