Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van valaki aki felépűlt...

Gkata85 kérdése:

Van valaki aki felépűlt súlyos szepszisből? Édesanyám kórházban van és nagyon félek, hogy elveszítem!

Figyelt kérdés

2018. jan. 26. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bocs, mi az alapbetegsége?
2018. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Esetleg cukorbeteg ?
2018. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kap antibiotikumot, nem
2018. jan. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Vesekő elzárodásból kezdődően veseelégtelenség és szepszis alakult ki.Sajnos nem tudni mikor kezdődött.Pénteken még beszéltem vele hányás hasmenés vírusra gyanakodtak.Nem mentünk orvoshoz.Megbeszéltük,ha rosszabbul van viszem a kórházba szombaton.Nem hívott azt hittem jobban van.Vasárnap hívtam,nem vette fel a telefont ezért letérve betürtűnk hozzá és hívtuk a mentőt.Nagyon súlyos az állapota.Csak kedden nőttek rá mi is tôrtént mi okozta a szepszis.Nem mondják meg hogy felépülhet,de azt sem hogy nem.Tegnap óta célzott antibiotikumot kap.
2018. jan. 26. 11:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy szeptikus shockból némi szerencsével ki lehet jönni, ha az antibiotikum megfelelő és időben kezdték. Amikor megtaláltátok, tudatánál volt-e, vagy ha nem, szükség volt-e újraélesztésre? Tudod-e esetleg, hogy mennyi keringéstámogatásra szorul? Hány szervvel van aktuálisan probléma?
2018. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom mekkora keringés segítőt kap,csak azt, hogy kap.Az eggyik veséjéből kiműtöttek paszta szerű váladékot.Ez nem működik.A másikba bevezettek csöveket így müködik.Vízeletet ürít.Három napja nem kap altatót,de még mindig nincs magánál.Felébred a hangra,de csak üresen tekint.Vasárnap motor hívtuk telefonon,nem vette fel.Már annyit hívtuk,hogy kikapcsolt a telefonja.Lementünk hozzá.Be kellet törnünk és egyből hívtuk a mentőt.Nem tudom,hogy 3rkezésünk előtt eszméleténél volt e ,de a bejutás után magánál volt.Nem tudott mozogni.Ki volt száradva.Csak egy egy szót tudott mondani.Mintha nem önmaga lett volna.A kórházban két óra telt el majdnem mire vizsgálni kezdték.Még órák teltek el mire közölték,hogy súlyos fertőzése van.És veseelégtelensége.Majd felvitték az intenzívre.Hétfő h. 1-2körül.Du. csövet vezettek be a versében és váladékot eltávolították.Akkor közölték,hogy súlyos az állapota,mert vérmérgezése is van.
2018. jan. 27. 00:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Jobban van azóta anyukád?
2018. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kinyitja a szemét,követ és látom,hogy ért engem.De azt is,hogy elege van mintha fel akarná adni.Kezét már mozgatja.De a mai röggenen foltot találtak a tüdején.Bár azt mondták az orvosok,hogy tüdögyulladásnak a tüneteit nem látják rajta.Úgy érzem eltitkolnak valamit.Egy hete mostmár,hogy korházba került.Szerdán nyitotta ki elösször a szemét.A lélegeztetöről mégse tudják levenni.És vérlemezkéket kap.Mert csupa seb lett a szája,véraláfutások a testén.??Nem tudom mi lessz.Azért tettem ki ezt a kérdést,ha valaki átesett ilyenen vagy ismerőse.El tudná mondani mi is történi ilyenkor.Mert sehol nem találok semmit.Csak statisztikákat,ami borzalmassan félelmetesen hangzik.
2018. jan. 28. 22:02
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, intenzíves orvos vagyok, igaz külföldön dolgozom. Édesanyád esetét nyilván nem ismerem közelről, da hátha tudok segíteni jobban megérteni a helyzetet. Írj nyugodtan privát üzenetet.
2018. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szia!

Remélem rendbejött Anyukád azóta. Nekem ugyanez volt a bajom, pont egy éve. Hetekig hánytam, de a szüleim nem hitték el, pedig a vesém is fájt. Az orvos meg 3-szor elküldött, hogy csinàljak terhességi tesztet, tuti reflux, mielőtt kórházba ketültem, 3 nappal, azt nondta vírus.

És a mai napig nem tudom túltenni magam, hogy a szüleim majdnem kinyírtak a stréberségükkel, hogy "ne hiányozz", meg apám behordott autóval az egyetemre hullabetegen és megvárta a parkolóban, hogy nehogy haza merjek jönni.

Mikir már félrebesuéltem a láztól pszichiátriával fenyegetett, illetve hpgy gyógyszert fog beadni nekem, illetve visznek Pózvára, az egy pszichiàtriai kótház Zalaegerszeg mellett.


Meggyógyultam, 21 éves vagyok és remél anyukádnak is sikerült.

2018. jún. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!