Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegséget jelezhet a...

Milyen betegséget jelezhet a magas pulzusszám?

Figyelt kérdés

Teljesen nyugodt helyzetben is az átlagos pulzusszámom kb. 90 és 100 között van. Már gondoltam rá, hogy orvoshoz fordulok vele, de eddig még nem tettem meg. Emellett nagyon ritkán (kb. fél évente háromszor) előfordult, hogy "szúrt" a szívem. Nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy ez mit jelent, de én már eléggé kétségbe vagyok esve, úgyhogy, ha valaki tudja, kérlek írjon.

16L



2018. febr. 6. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kardiológiai. Elöször menj a háziorvosodhoz és ő továbbküld.
2018. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony vérnyomáshoz társulhat magas pulzus. Vérszegénység miatt is lehet.Nekem is ez van kamaszkorom óta, most 46 éves vagyok. A "szúrás" idegeskedéstől is lehet. De azért természetesen menj el kardiológushoz, nézesd meg a biztonság kedvéért.
2018. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már rég orvoshoz kellett volna menned... Ne halogasd tovább, kérj beutalót kardiológiára, és próbálj meg mielőbb bejutni oda (elég sok a várakozási idő). Egyidejűleg teljes labort is csináltass, plusz TSH-értéket jó lenne nézni, mert a pajzsmirigy túlműködés is okozhat magas pulzust.

Egy kérdés: magas és vékony vagy?

2018. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
165 centi magas és 54 kiló vagyok, ami szerintem teljesen átlagos.
2018. febr. 7. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is átlagos, de inkább a vékony felé közelít, és még nőhetsz is. :D

Azért kérdeztem, mert magas, vékony embereknél gyakrabban fordul elő egy bizonyos eltérés a szívben (közelebbről a billentyűkben), ami sok problémát nem okoz szerencsére, de magas pulzust igen. Ilyenkor adnak rá gyógyszert, ami rendezi.


Majd írj, hogy mire jutottál a dokikkal. :)

2018. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Írok mindenképpen. :)
2018. febr. 7. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!