Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasi CT-nél is kapok intravéná...

Hasi CT-nél is kapok intravénás kontrasztanyagot vagy csak inni kell?

Figyelt kérdés

Üdv!

Hasi CT-re kell mennem, natív és kontrasztanyagos.

A kérdésem az lenne, hogy kapok vénásan is kontrasztanyagot ilyenkor vagy csak inni kell?

Elég lesz leküzdeni azt a löttyöt is szerintem.... mert így is sokat vagyok rosszul a gyomrommal, hányinger, hányás, puffadás, stb...

És hallottam, hogy az intravénás még rádob egy lapáttal.


2018. febr. 22. 08:46
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Mivel a kontrasztanyag ott megy be, ezért kapsz!
2018. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én most voltam haci ct- egy hete. Kaptam inni is egy kancsóval meg vénásan kontrasztanyagot.
2018. febr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első: inni (is) kell, ott megy be a kontrasztanyag...

második: nem voltál tőle rosszul? hallottam, hogy sokakat elönt a forróság vagy olyat éreznek mintha bepisiltek volna.

2018. febr. 22. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Forróság van de az nem rosszullét. Első alkalommal majdnem összehánytam magam. Másodjára meséltem ezt meg most is ezért mindkét alkalommal kaptam kis B vitamint vénásan és ífy semmi bajom nem volt.
2018. febr. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hűű ez nem jó hír mert nekem így is eléggé sz*rakodik a gyomrom és sokszor van hányingerem....

majd kérek lavórt is :)


Szóval nem is attól volt hányingered amit meg kellett inni hanem a vénás cucctól?


Egyedül megyek kocsival de azért remélem utána haza tudok majd vezetni.

2018. febr. 23. 11:19
 6/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés és aztán békén hagylak!


Hogy megy ez az egész?

Odamegyek, megcsinálják elsőnek a natív CT-t?

Aztán megiszom a löttyöt 1 órán keresztül és a második CT előtt megy az intravénás vagy első CT után egyből intravénás és aztán 1 óra iszogatás?


Amúgy is parázok az ilyen dolgoktól felnőtt létemre, de ha tudom mi fog előre történni illetve ha tudom mi hogyan zajlik az egy kicsit megnyugtat :)


Meddig tart maga a CT-ben fekvés? 5 perc? 10 perc?


Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!

Szép napot!

2018. febr. 23. 11:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Előszőr iszod a löttyöt egy kancsóval van egy pici gyógyszer íze de olyan mint a víz. Ez egy óra. Közben beteszik a karba a katétert . Majd ha megittad bemész. Befekszel a géphez. Én megkaptam a vitamint amit kértem vénásan. Majd bekötöttek egy csövet a katéterre amin majd a kontrasztanyag megy. Aztán indult a dolog kb 5 perc. Utána mondták küldik a kontrasztanyagot és jött a csövön. Kis forróság és kb 5 perc megint. Végig mozdulatlan fekszel. Semmi különös még le se kell vetkőzni. Nem nagy dolog. Amit utálok az egészben hogy egy óra elmegy az iszogatással. Mond nekik a biztonság kedvéért kérnél B vitamint mert hallottad az jó hányingerre. B akárhányas vitamin nem tudom pontosan. Ettől igazán nem kell félni nem nagy dolog.
2018. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


B6 vitamin a jó, régen kaptam már injekciót amikor hánytam mint a barom...

sajna régóta szenvedek már a gyomrommal, beleimmel, remélem a CT-vel előrébb leszek és kiderül mi a probléma.

De majd akkor megkérdezem őket, hogy lehet-e kérni.

Vetkőzéssel nincs gond, szégyellős nem vagyok csak tényleg nem akarok rosszul lenni mert akkor necces lenne hazavezetni de remélem minden rendben fog menni.

Köszönöm szépen a leírásodat!

Szép napot!

2018. febr. 23. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!