Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Veletek volt olyan, hogy az...

Veletek volt olyan, hogy az utcán lettetek rosszul?

Figyelt kérdés

Én annyira rosszul voltam, hogy kóvályogtam és hánytam, már le kellett ülnöm. Egy parkban volt, egyetlen nő jött oda hozzám, hogy mit segítsen.

A többi nem tudom mit hitt. Most kiderült a vesémmel van gond.

Annyira mocskok, gondolom azt hitték részeg vagypk, mert röhögtek is...

Pedig 19 éves lány vagyok.


2018. febr. 22. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kóvályogtál és hánytál, akkor valóban azt hihették, hogy részeg vagy, 19 éves lányok is szoktak sajnos berúgni, még fiatalabbak is.

Én akkor hánytam az utcán amikor terhes voltam, mindig a buszon lettem reggel rosszul és le kellett szállnom, elég ciki volt.

2018. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lettem rosszul az utcán. Amúgy ne csodálkozz a segítség hiányán, a te korosztályodból nem szokatlan látvány hogy részegen tántorog, meg összehány mindent valaki. Mire kellne gondolnia az embereknek?
2018. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk, hoyg rosszul van? Reggel 10 órakor?
2018. febr. 22. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Szomorú dolog ez, de sajnos így van. Az emberek többsége vagy azt hiszi, hogy részeg az, aki tántorog (vagy fekszik a földön, egy padon, akárhol), vagy közömbös, azaz nem érdekli, hogy más rosszul van.

Nem kevés pszichológiai kutatás/kísérlet szól erről, és az okait is kiderítették már (elméletileg). Ha érdekel a téma, olvass utána (pl. a Kitty Genovese eset volt a leghíresebb, de az nem előre eltervezett kísérlet volt, hanem megtörtént eset - ha jól emlékszem, 30+ ember nézte végig, hogy meghalt az a lány); mostanában Zimbardo próbál tenni ez ellen a közömbösség ellen.


Egyébként meg ha beszédképes valaki, akkor tud jelezni az arra járóknak, ha maguktól nem mennek oda. Láttam pár videót, amiben a "főszereplő" nem beszélt, csak megjátszotta, hogy rosszul van, siralmas, ahogy az emberek többsége rájuk se hederített. (Érdekesség, hogy a jól öltözötthöz hamarabb mentek oda, mint a szakadt hapsihoz.)


Én személy szerint már többször is odamentem emberekhez (nem mindig mindenkihez), kétszer földön fekvő részegekhez, mert nem tudhattam, mi a baj. Nem akartak segítséget (a mentősök kérdezték a telefonban; és mondták, hogy csak akkor mennek ki, ha az illető kéri vagy beleegyezik).

Legutóbb pedig, tavaly nyáron egy padon feküdt egy idősebb bácsi a lakótelepen, és a közelében pletyózó öreg nénik rá se hederítettek, csak utána "szörnyülködött" az egyik, amikor már "esemény volt", hogy "jaaaj, x, miért nem mondtad, hogy rosszul vagy"... Állítólag azt hitték, hogy csak fáradt, azért dőlt le a padra. Szóval én mentem oda hozzá, utána meg a szomszéd házból egy pasi is; hozott vizet meg plédet, itattuk folyamatosan az öreget, meg lefektettük a földre, a plédre, nehogy leessen a padról. Egy idő múlva meg hívtam mentőt. Mert mint kiderült, tényleg ivott valamennyit aznap az öreg, de egyáltalán nem tűnt részegnek, csak egy picit lehetett érezni a leheletén. Vizet meg nem ivott, pedig kint dolgozott a tűző napon előtte órákig. És felsorolt vagy három-négy komolyabb betegséget, amikre gyógyszert szed. Szóval a mentősök ott elvégeztek pár vizsgálatot, mindent rendben találtak, de azért bevitték a kórházba. Úgy tudom, még aznap ki is engedték, nem kellett bent maradnia.


A másik oldalról sincsenek negatív tapasztalataim szerencsére, bár csak egyszer fordult elő, hogy komolyan rosszul lettem az utcán: elestem, és nem bírtam felkelni, meg "összezuhant a világ" körülöttem, és iszonyatosan fájt a lábam. Az első járókelő odajött, de aztán el is ment, mert nem tudtam válaszolni neki, csak üvöltöttem a fájdalomtól. Mire a következő kettő odaért, már tudtam rendesen beszélni, rendesek voltak, ott maradtak egy ideig, amíg meg nem egyeztünk abban, hogy köszi, de ha úgy érzem, majd hívok magamnak mentőt. (Így is lett sajnos, és nem feleslegesen, mert elszakadt a bokaszalagom.)

És olyan is volt már, hogy csak lehajtott fejjel ültem "összegubózva" egy parkban, egy kidőlt fán, és odajött egy pasi, megkérdezte, jól vagyok-e, tud-e segíteni.

Szóval azért vannak (vagyunk) még normális emberek.

2018. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez a nő is nagyin rendes volt. Leültetett, mondtam is, hogy csak biztos rosszat ettem.

Én se voltam szakadt, de kettő vagy még több ember szószerint otthagyott és röhögött.

Ma a buszon egy bácsika lett rosszul, a sofőr leállt, mentőt hívott, alig akarták megérteni. Utána leültette a bácsit, végig ott volt vele, majd nagy sokára megjött a mentő. Akkor össze visszament, nem állt meg a buszhoz, akkor lelépett, leállította őket, odavezette. Nem hiszem, hogy komolyabb baja lett volna. De nagyon rendes buszsofőr volt.

2018. febr. 22. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:
A buszsofőrnek ez a kötelessége, ez az előírás ha valaki rosszul lesz a buszon.
2018. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja az én buszsofőröm meg sem kérdezett, nemhogy segített volna. Egy nénike itatott, mert bedőltem középre.

Ez még pár éve volt. Nagyon lázas voltam.

Mondjuk ez a buszsofőr olyan, hogy a seggét bámulja a lányoknak, meg fogdos embereket.

Mondjuk az se érdeke, hogy ott halljál meg, de vannak (nagyon sokan) idióták.

2018. febr. 22. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mesélj, hol és hányszor voltál még rosszul... Kisírtad magad?
2018. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!