Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukám hasnyálmirigyrákos,...

Anyukám hasnyálmirigyrákos, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni.Anyukámnál csütörtökön hasnyálmirigyrákot diagnosztizáltak.Alig eszik, attól is hasmenése van, alig iszik, 40 kiló, nincs ereje.Hétfő óta van kórházban, nem látogathatjuk az infuelnza miatt lezárták a kórházat.Nincs áttét az orvosa szerint, de nagyon rossz állapotban van, a háta tele lila foltokkal ,azt mondják a vénás trombózis miatt.Nagyon zaklatott vagyok, az onkológus kemót javasol de nagyon gyenge anyám, nem tudom mi lesz....Nagyon nehezen derült ki ez a betegség,mégis olyan hamar következett be minden...fogyás, étvágytalanság, gyengeség..Mit tehetnénk?



2018. márc. 11. 14:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%

"Nem akarom a kemót, apum se, mi a sugarat szeretnénk."


??? Nem ti döntitek el, hogy sugárral vagy kemóval kezeljék, hanem a daganat típusa. Ha valami sugárrezisztens, akkor semmi értelme sugarazni, mert nem hat rá. Ha az orvos kemót javasolt, akkor az az egyetlen esélye.


Egyébként a hasnyálmirigyrák tényleg nagyon agresszív daganat, mert mire tüneteket okoz és felfedezik,már késő. Azért arra is gondoljatok, hogy milyen életminőséget kaphat a kemóval. Mert mondjuk a saját véleményem az, hogy ha el lehet nyújtani a dolgot pár hónappal, de csak egy kórházban fekvő, fájdalmaktól szenvedő életet lehet meghosszabbítani, akkor inkább haljon meg előbb, de normális, emberi körülmények között.

2018. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A kezelésben az orvos fog dönteni, nagyon helyesen, hiszen ő van legjobban tisztában az előnyökkel és hátrányokkal-legfeljebb anyukád szólhat még bele.

A Flavin7-et kidobja a google ha beírod a keresőbe, de mielőtt megrendelitek, mindképpen beszéld meg az orvossal hogy ő ajánlja-e- mert nem éppen olcsó. Meggyógyulni ettől nem fog anyukád, de az étvágya helyrejön, és jó eséllyel csökkenti a kemo és a sugárkezelés mellékhatásait.


[link]


Szóval feltétlenül kérdezd meg róla az orvost, hogy hasnyálmirigyráknál ér-e valamit, mert mint mondtam az ismerőseimnek másfajta rákja volt.

2018. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
76%

Szia! A kórházban kap infúziót, de az evés problémákat ilyenkor tápszerrel szokták megoldani. Beszélj orvossal, írja fel nektek, ez fedezi a napi tápszükségletet, és csak meg kell inni. Alább a link:


[link]


A kemoterápiát és egyéb kezelését a kezelő orvosával kell megbeszélni, és nem kell rettegni a kemótól, nem egy ember évekre tünetmentes is lehet, pláne ha nincs áttét. A lényeg, anyukád erősödjön, ezért kell ha nem is eszik, tápszerrel erősíteni.

2018. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet anyukáddal??
2018. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Szia . Sajnos a hasnyálmirigy rák az egyik legveszélyesebb típus :(..

Az orvosok az édesanyád állapotához való legjobb kezelést fogják alkalmazni . Ők mindent megtesznek .. sajnos ez olyan betegség aminek a végkimenetele nem biztos , hogy a felépülés . A legjobbat kívánom az egész családnak , sok erőt és kitartást !

2018. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat és az érdeklődést.A diagnózist követően ,megvolt a tumor marker aminek az eredményét egy hét múlva megtudjuk.Anyut tegnap hazaengedték.Fájdalmai nincsenek, keveset eszik, nehezen tud aludni, mindig egyedül szeretne lenni.Palliatív kemót írtak a zárójelentésbe ,ami tudom mit jelent sajnos.

Diagnózisok:

-Npl. pancreatis

-Metastasis pulm. in obs.

-M hypertonicus

-Gastritis antralis

-Nodi haemorrhoidales int.

-Kyphoscoliosis

-Spondylosos

-Emphysema pumonum

-Cholelithiasis

-Neuralgia n. trigemini


Nagyon magam alatt vagyok mert anyu ezeket nem tudja, csak annyit,hogy erősödnie kell és meggyógyul a kemótól.

2018. márc. 16. 22:55
 17/32 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, őszintén! :(


Erősödjön anyukád, próbáljon enni, nem tudom sikerült beszerezni a tápszerből? Azt csak meg kell inni, és megvan a napi tápanyag szükséglet, ha mégse menne a táplálkozás. Ez fontos! Igyon, és ha szükségét érzi, nyugtatót is szedjen. Az alvás sem elhanyagolható, addig sem gondolkodik az ember.

Egyébként, ha nem vagyok tolakodó, megkérdezhetem milyen tünetei voltak ami miatt orvoshoz fordult? Én is egy családtag miatt aggódok, ezért kérdezem.

2018. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Tápszer egyelőre nincs, eszeget, nyers gyümölcsöket kevés főtt ételt,kekszet.Iszik is sokat.


A panaszai ha őszinte akarok lenni, shosszú évekre vezethetők vissza.Mindig ideges,depressziós,irányító típus volt, pánikbetegséggel fűszerezve ,ezek arcidegzsába formájában jöttek ki nála.Sokszor volt hasmenése..Sokat rágódott bagatel dolgokon, rengeteget dohányzott.Néhány éve epekövet fedeztek fel nála de figyelmeztetésünk ellenére elhanyagolta.Nyáron volt 2 hetet kórházban hasi fájdalmak miatt, akkor volt végbél és gyomortükrözés és hasi UH de gyomorgyulladáson kívül más nem derült ki.Nem gyógyult meg azóta sem,voltak jobb és rosszabb napjai,szinte minden héten ment a háziorvosához, mikor a magánrendelésére ment,akkor utalta be kórházba, és hasi CT-n derült ki hasnyálmirigy tumor.December óta 18 kilót fogyott de mindig vékony volt,egész életében, átlag 60 kiló körüli.Egyébként nyáron is volt vérvételen, azóta is háromszor,néztek tumorra utaló jelet is de semmi.Hát itt tartunk most. :(

2018. márc. 17. 00:09
 19/32 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a válaszod! Hasmenés... emiatt aggódunk mi is :(


Esetleg ha lenne kérdésed kezeléssel, vagy a betegséggel kapcsolatban, tudom ajánlani ezt a fórumot, ott betegek tudnak sajnos első kézből tanácsot adni:


[link]


Jobbulást kívánok anyukádnak, Neked pedig erőt és kitartást! S ne féljetek a kemoterápiától, ha anyukád szervezete bírná, senki nem tudja mennyi időt adhatna még, de biztos, hogy többet, mint kezelés nélkül.

2018. márc. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj, de szabad megkérdeznem, hogy ki Fehérbáron édesanyád onkológusa?

Egyébként kitartást, szurkolok nektek!

2018. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!