Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fejfájás, hányinger, hidegrázás?

Fejfájás, hányinger, hidegrázás?

Figyelt kérdés

Tegnap lefekvés előtt fél órával furcsa bizsergő fájdalmat éreztem minden tagomban, nem volt elviselhetetlen csak kellemetlen, mint egy influenzás izomfájdalom. Hajnali kettőkor arra keltem hogy vacogok pedig 23 fok van itthon, és rendesen be voltam takarózva. Jéghideg volt minden végtagom meg az orrom, még mindig furcsán fájt mindenem és új vacogtam meg remegtem mint akinek valami rohama van, megmozdulni is alig tudtam. (Azt nem tudom hogy lázam volt-e mert nem volt erőm felkelni, de erősen gyanakszom rá.) Másik tünet még hogy borzalmas hányingerem volt, nem is tudtam elaludni, egy órán keresztül csak szenvedtem.

Általában 8 óra alvás elég szokott lenni de most dél körül keltem ami nem jellemző rám, majdnem 15 órát aludtam, közben csak egyszer keltem még fel arra hogy fáj a hasam és szétmegy a fejem. Fejfájós vagyok, általában nem szokott zavarni vagy ha igen akkor beveszek egy Advilt és rendbejövök, de most hiába vettem be gyógyszert szinte semmit nem segített csak épp hogy elviselhetővé tette a fájdalmat. Nem tudom hogy ez számít-e de tarkó tájékról indul ki és nem lüktető hanem feszítő a fájdalom, mintha szét akarna szakadni a fejem, már hányingerem volt tőle. Szóval a gyógyszer nem segített, az alvás nagyjából rendbe hozott de a fejfájás, hányinger és ez a gyengeség meg rossz közérzet megmaradt. Rengeteg dolgom lenne de semmihez nincs erőm, olyan mintha félig aludnék, szédülök és másra sem vágyom csak hogy aludjak.

Menjek ezzel orvoshoz? Múlt héten voltam háziorvosnál, hányinger, szédülés és rossz közérzet miatt, azt mondta valami lappangó vírus lehet és erre gyógyszert nem tud adni, csak pihenjek. Ezért gondoltam arra hogy felesleges most elmennem, úgyis csak az lesz a válasz hogy kijött rajtam az a vírus és pihenjek.

Tényleg csak ennyiről lenne szó? Vagy a front is okozhatja? A fejfájás ijesztett meg, még sosem történt ilyen hogy gyógyszerre nem múlt volna el.



2018. márc. 15. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Készíts magad mellé egy lázmérőt és folyamatosan mérd a lázad. Ha magas lázad van és nem, vagy nehezen lehet csillapítani, ha merev a nyakad a tarkódnál, ha kiütések jönnek ki rajtad (csípésszerű), akkor azonnal ügyelet vagy mentő, mert agyhártya-gyulladás is lehet. Ha zavar a fény, az is rossz jel ebből a szempontból. Ha viszont legalább lázcsillapító hatására lemegy a lázad, tudod csillapítania fejfájást (vegyél be még egy gyógyszert), rendesen tudod mozgatni a nyakad (az álladdal meg tudod érinteni a mellkasodat), akkor pihenj sokat, igyál sok folyadékot, és figyeld tovább a tüneteidet.
2018. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, figyelni fogom ezeket!

Azóta folyamatosan figyelem és nincs lázam csak hidegek a végtagjaim meg folyamatosan az furcsa érzésem van amirõl már írtam is.

A tarkómerevség nem jelentkezett, és a fejfájás is csillapodott, bár elmúlni közel sem múlt el.

2018. márc. 15. 16:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Mi történt veled végűl? Nálam most ugyan ez van!
2019. dec. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!