Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért vannak olyan jelei a...

Miért vannak olyan jelei a cukorbetegségnek mikor a lelet is alátámassza, hogy éppen nem vagyok az?

Figyelt kérdés
Vércukorszint mérésen voltam. A cukros víz ivás előtti véreredményem 4,9 a víz után pedig 6,1. Erre azt mondták, hogy csak határeset semmi komoly, diétázzak, teljes kiőrlésű kenyeret egyek stb. Mégis folyamatos szomjúság érzetem van,2 fogam nagyon gyorsan romlik (azt mondták mert sok szénhidrátok ettem ami igaz mert reggel suliba mindig péksütiket viszek), szemüveges vagyok de előfordul, hogy szemüvegbe is úgy látok mintha nem lenne rajtam, meg persze fáradt vagyok. Más betegség nem áll fent se vérnyomásos beteg nem vagyok semmi szájüreg problémám. Csak nem értem, hogy miért csak diétázzak mikor én kicsit komolyabbnak érzem ezeket a tüneteket amit diétával nem hiszem, hogy meglehet oldani. Tapasztalat vagy tanács?

2018. márc. 18. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére ebben nekem nincs tapasztalatom. De ez a tipikus esete annak, amikor leletet kezelnek, és nem a beteget. :(

Nem tudom, mennyi a normál érték, ezt megtalálod a papírodon. Határeset a dokik szerint lehet ha kicsit több, vagy kicsit kevesebb - szóval ha "csak kicsit több", akkor az bizony nem határeset, hanem már a betegség.

Tényleg diétázz, azaz kevesebb cukrot és szénhidrátot fogyassz (pl. teába, kávéba cukor helyett édesítőszer, pl. stivia; a cukros üdítőket felejtsd el, csokiból csak étcsoki stb.)

És mielőbb keress egy másik orvost, és kérd meg, mondja el, ő mit gondol a leleted ÉS A TÜNETEID alapján.

2018. márc. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszöm, hogy írtál! :)

6 a határ és nekem 6,1. Ez a cukros víz utáni eredmény. Azt mondták,hogy 6 alatt nincs probléma....

2018. márc. 19. 07:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Nezd, en cukorbeteg vagyok, de a vercukorszintjeid alapján, valóban nincs ok komolyabb "beavatkozásra". Viszont az állandó szómjúságérzet, fáradékonyság(esetleg hirtelen fogyás) valóban passzolnak a cukorbetegség tüneteihez. De azért ezeknek lehet, hogy csak a nem megfelelő folyadékbevitel, etkezés, vitaminhiány az oka. Talán érdemes lenne egy diétás nővérrel beszélned erről, ha még nem tetted meg.
2018. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint a megfelelő étkezésről, vitaminbevitelről, stb.
2018. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cukorbeteg vagyok, és te biztosan nem vagy az.


Vérvételre kérj beutalót, vitaminhiányt meg tudják állapítani. Ez okozhatja a fáradtságot, a látásproblémát, esetleg a fogproblémát is.

Emellett sportolj, egyél zöldségeket, pirosgyümölcsöket, étkezz 5-ször (reggeli!), egy dietetikus tud ebben segíteni.


A fog az genetikától függ, esetleg a fogselymet tudom említeni.

2018. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok! :)
2018. ápr. 1. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!