Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő alatt gyógyul a...

Mennyi idő alatt gyógyul a lumbágó, idegbecsípődés?

Figyelt kérdés

Másfél hete szenvedek vele. Mindenfélét leírnak róla a neten, de arról nem találtam semmit, mennyi időbe telik a gyógyulás. Deréktáji vagy ülőideg-becsípődésről van szó. Kisugárzódik a bal lábamba, alig tudok ráállni. Néha egyszerűen annyira belenyilall, hogy összerogy a lábam. :-(

Kemény ágyban alszom éjjel, nappal többnyire a padlóra terített tornamatracon fekszek. (tévé, laptop, könyvek, zene... a napi programom, pedig rengeteg dolgom lenne.) Örülök, ha a mosdóba, konyhába kijutok egy égi sétabot segítségével. Az emeletre fel sem tudok menni, a lépcsőzés nem megy.

Hétvégén is el kéne mennem itthonról, de jövő héten mindenképp, ráadásul autót vezetnék.

Nektek, meddig tartott, mi a tapasztalat?

Természetesen kaptam rá gyógyszert, kenőcsöket. Van TENS készülékünk, az sokat segít.



2018. márc. 23. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ezt ki állapitotta meg?

Mert lehet gerincsérved és azt ha nagyon előre haladott, akkor operálni kell.

Nekem ugyan ezek a tünetek voltak, volt mikor össze csuklottam olyan hirtelen elzsibbadt a lábam.

Megoperálták, nekem azóta nincs bajom a gerincemmel, persze eléggé kimélem is.

2018. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"kijutok egy égi sétabot segítségével."


Ilyenkor az segít.


Két hét, ha tudod pihentetni. Nem irigyellek.

2018. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen, régi sétabot, azt akartam írni, de az égi segítség is sokat számít. :-)
2018. márc. 24. 00:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

Az orvos azt mondta, hogy megyógyul?

Ne haragudj, nem ilyesztgetni akarlak, de a gyógyszerek csak a fájdalmat csillapítják és csökkentik az esetleges gyulladást ha sikerül pihentetned.

A "gyógyulni" akarsz kezelni is kéne.

A TENS szerintem nem rakja helyre a csigolyáidat stb...

:(

2018. márc. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha lemegy a gyulladás, jöhet a gyógytorna.
2018. márc. 25. 01:00
 6/8 anonim ***** válasza:

ok.

Bocs!

2018. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hátha a későbbiekben érdekel valakit. Nekem kb. 4 hét után gyógyult meg. Utolsó héten csökkent a fájdalom, fokozatosan tudtam terhelni.

A sok fekvéstől a lábaim, főként a fajdalom oldalán lévő, elgyengültek. A lépcsőzés 1 - 1,5 hétig még nehezen ment. Gyógytorna segített felerősíteni, majd a szobakerékpározás.

2018. ápr. 26. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Épp ebben a cipőben járok. Borzalmas ez a tehetetlenség.
2018. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!