Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegsége lehet a...

Milyen betegsége lehet a barátomnak?

Figyelt kérdés

Tünetei: 1-2 hetente mindig rosszul lesz fél, 1, vagy akár több órára is. Szédül, felmegy a vérnyomása(vagy éppen pont hogy alacsony), néha hányingere is van. Több gyógyszert is írtak fel neki, de nem segít egyik sem.

19 éves, tavaly jelentkeztek nála először a tünetek. Mindenféle kivizsgáláson volt már, de egyik orvos se állapította meg hogy szervi baja lenne. Nagyon szeretnénk ha valahogy meg tudnánk oldani. Légyszíves, segítsetek, ha tudtok!

Köszönöm előre is a válaszolóknak!:)



2018. márc. 28. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgálatai voltak?

Először az emésztőrendszerrel kezdeném...


Teljes vérvétel, amilázzal, lipázzal, CRP-vel, TSH-val.

Ebből azért már lehetne látni 1-2 dolgot.


Szokott alkoholizálni?

2018. márc. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Régebben ivott, minden hétvégén feljártak a haverokkal. De mióta először rosszul lett, azóta egy kortyot sem. Pontosan nem tudom, de magánrendelésen is volt, meg oda is elment ahova a háziorvosa beutalta. A szívét teljesen kivizsgálták, azt tudom. Vérvételen is nem egyszer volt. Azt mondod hogy az emésztőrendszerével lehet probléma?
2018. márc. 28. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen! :)


Kétlem, hogy szív eredetű lenne mert akkor gyakrabban jelentkezne és főleg terhelésre.


Tudni kéne miket vizsgáltak a vérvételen pl.

Mert ha csak sima vérvétel az nem elég.

Az alkoholizálás eléggé le tudja rontani a máj, epe, belek állapotát.

Nem kell itt arra gondolni, hogy minden nap iszik az ember de elég a hétvégénti 4-5 sör éhgyomorra, ha mellette 1-2 feles is lemegy akkor meg pláne!

Nekem ez tette taccsra a májamat, beleimet, szenvedek is miatta :)

Pedig nem ittam sokat, csak mindig éhgyomorra.

epegörcs fel tudja vinni a vérnyomást, arra tökéletes a Tensiomin 25mg.

Nekem úgy felvitte egyszer, hogy orvost kellett hívni és ő adta a gyógyszert.

Szőlőmag íze van, szét kell rágni és várni a csodát ami meg is történik mert 30 perc alatt úgy levitte a vérnyomásom, hogy csak na!

Csak találni kell egy orvost aki felírja, mert háziorvosom nem írta fel :) Erős gyógyszer, nem szabad mindig szedni és óvatosan kell adagolni.

Szerencsére nekem már 1,5 éve nem ment fel a vérnyomásom de megnyugtató, hogy itt van a fiókban a gyógyszer ha baj lenne.


Reggel nincs epés felböfögése vagy epés szájíze a barátodnak?

Mitől lesz rosszul? Éhgyomorra vagy inkább egy kiadósabb étkezés után, mondjuk valami zsírosabbtól?

2018. márc. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy szinte mindent végig néztek a vérvételen. Azt mondták neki hogy pszichés alapú és ezek a gyógyszerek mellékhatási. Majd megpróbálja az orvos javaslatára az egyik gyógyszert elhagyni.
2018. márc. 29. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!