Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen betegsége lehet a volt...

Milyen betegsége lehet a volt barátomnak? Elég durván beszélt velem és megalázott

Figyelt kérdés

Egy évig volt egy nagyon jó fiú barátom aki húsz éves. Én is húsz éves vagyok és szintén fiú. Nagyon sokat buliztunk együtt, beszélgettünk és ittunk. Azonban hónapokig ez ment és már kezdtem érezni magamon hogy árt az egészségemnek a napi öt-hat doboz sör, ritkábban tömény. Pszichiáterhez járok már fiatal korom óta mert szorongásos, figyelemhiányos beteg vagyok és megemlítettem a doktornőmnek hogy iszok és ez szerintem rossz. Ő azt mondta hogy távolodjak el a barátomtól mert rossz hatással van rám. Sráccal összevesztem hogy le akar zülleszteni és mindig leitat. Nem értette meg és egyre csak hívott hogy menjek bulizni meg inni. Ezen kívül mást nem ismert ha kávézni hívtam nem akarta, ha moziba hívtam nem volt pénze, máskor filmezni áthívtam ahhoz kedve nem volt. Csak inni akart.


Körülbelül két hónapja megint elmentem a pszichiáteremhez csak akkor már annyira belevitt barátom a szenvedélybetegségbe hogy részegen mentem orvoshoz. Mondta hogy ez így nem mehet tovább. Felírt egy hangulatjavítót de szigorúan megtiltotta hogy mellé igyak alkoholt.


Barátom másnap megint elhívott sörözni én nem ittam csak kifizettem a söreit. Erre erőszakodkodott hogy akkor igyak én is mert azt úgy kell. Mondtam neki hogy kedélyjavítót szedek és arra nem ihatok. Ezt úgy ahogy megértette. Legközelebb szilveszterkor elmentünk bulizni ott nagyon berúgott és az én pénzemen. Ötezer forintért vettem neki koktélokat, vodkát, pezsgőt. Én is ittam egy keveset amit nem kellett volna mert elájultam de a barátom otthagyott a discoban és hazament. Én úgy-ahogy összeszedtem magam ötkor és akkor vettem észre hogy eltűnt a haverom. Felhívtam elmondta hogy már egykor hazament. Jó nagyon dühös lettem rá mert taxival kellett hazamennem 30 kilométert egyedül fizettem azért is tízezer forintot.


Mostanság megint elhívogatott inni én meg mondtam neki ne vigyen bele a hülyeségbe mert nem akarom. Beszélgessünk menjünk kávézni, tévézzünk de az neki unalmas. Aztán leordította a fejem hogy rám sose lehet számítani egy kis görény vagyok meg káromkodott rám folyamatosan. Hívogatott éjjel-nappal nem volt egy perc nyugalmam sem. Mondtam neki hogy ne zaklasson mert megverem. Erre káromkodott rám végül letiltott facebookról én meg a számát töröltem.


A kérdésem az lenne hogy milyen betegsége lehet a barátomnak? És most hogy így letiltott még jóba lehet lenni vele valahogy? Mert nagyon értékes barátomnak tartom aki tisztel és megbecsül, szeret engem. Minden nap gondolok rá szinte minden órában és hiányzik, hiányzik a stílusa, a mosolya ahogy rám kacsint lazán és elegánsan. Egy igazi gavallér akire mindig számíthatok!! :)


Uhh hosszú lett de köszönöm a válaszokat



2016. jan. 22. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a "barátodnak" van valami betegsége, de hogy neked nagyobb van, az tuti.
2016. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy te barátodnak gondolod, ő pedig valakinek, akit ki tud használni. Örülj ha megszabadulsz tőle. Tisztel, megbecsül, szeret? Amikor rád erőszakolja az ivást, piáláson kívül nem kíváncsi rád, rossz állapotban otthagy a discoban? Hahóóó, az ilyen ember nem barát. Látja hogy te ragaszkodsz hozzá, és ezt kihasználja. Próbálj más barátokat keresni. De ezt a helyzetet, hogy te hogy érzel egy ilyen "baráti kapcsolatban" felvázolnám a helyedben az orvosodnak, mert hidd el, ez a nem normális. (nem gúnyból írom)
2016. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Te ezt az alkoholistát barátnak nevezed?

Csak akkor találkoztok, ha inni mentek. Ő neked hányszor fizetett valamit? Pofám leszakad. Egész éjjel álltad a piáit?

Mindig számíthatsz rá? Hát nagyon. Végül is leitatott, aztán szépen otthagyott ájultan. Erre aztán lehet számítani.

2016. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy ha az aljasság, önzőség betegség, akkor a barátodnak az a baja.
2016. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Én is ittam egy keveset amit nem kellett volna mert elájultam de a barátom otthagyott a discoban és hazament. Én úgy-ahogy összeszedtem magam ötkor és akkor vettem észre hogy eltűnt a haverom. Felhívtam elmondta hogy már egykor hazament. Jó nagyon dühös lettem rá mert taxival kellett hazamennem 30 kilométert egyedül fizettem azért is tízezer forintot."

par sorral kesöbb:

"Mert nagyon értékes barátomnak tartom aki tisztel és megbecsül, szeret engem. Minden nap gondolok rá szinte minden órában és hiányzik, hiányzik a stílusa, a mosolya ahogy rám kacsint lazán és elegánsan. Egy igazi gavallér akire mindig számíthatok!! "


Olvasd at megy egyszer/többször figyelmesen, amiket leirtal, majd csereld le a pszichiatert meg a baratodat.

2016. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Köszi ez nagyon jól esett. Ha az betegség hogy tudok ragaszkodni más emberekhez meg jószívű vagyok akkor ez van!
2016. jan. 22. 12:52
 7/15 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Jó keressek más barátot de hogyan? Sose volt igazi jó barátom rajta kívül. Barátnőzök mostanság de az nem akkora kaland mert vele nem lehet sokat inni meg teljesen felszabadultnak lenni.
2016. jan. 22. 12:53
 8/15 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: Jó tényleg nem lehet rá számítani de nem is ezért kedvelem. Hanem mert amikor jófej akkor nagyon az és olyankor érzem azt hogy igen jó kedvem van
2016. jan. 22. 12:54
 9/15 A kérdező kommentje:

5. válaszoló: Hát most erre mit mondjak? Pszichiáter az nem pszichoterapeuta. Akihez én járok az orvos nem érdekli hogyan élem az életem meg mit csinálok. A panaszaim érdeklik amiket mondok neki pl hogy szorongok, javult az étvágyam, milyen az alvásom, milyen rossz érzéseim vannak. És ezeket így elmondom erre ad egy diagnózist és gyógyszert. Akiről te beszélsz az pszichoterapeuta annak tudnám ezt így elmondani amit fent leírtam csak arra nincs heti hatezer forintom.


A barátait az ember meg nem cseréli le csak úgy -.- A barátok azok emberek és nem tárgyak hogy ha ráunok valakire akkor kidobom

2016. jan. 22. 12:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Hű, te szegény ember. Ha te azt hiszed, hogy egy ilyen ember barát, akkor tényleg nincs és nem is volt soha barátod. Ez a srác minden, csak nem barát. És ő alkoholista, ezt így hívják, valamint enyhén bunkó is, bár ezt szerintem az alkohol teszi. Te betegebb vagy nála. Jól teszed, hogy pszichológushoz jársz, de meg kéne fogadni a tanácsait.
2016. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!