Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire veszélyes a szívbille...

FÁ04 kérdése:

Mennyire veszélyes a szívbillentyű csere?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki 63 evés és szívbeteg. Egy szívbillentyű csere elött áll. Mennyire veszélyes? Hallottam olyat hogy egy ilyen műtét után 10 évig élnek.

2018. márc. 29. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy nagyon kemény műtét, hosszú felépülési idővel. A nyílt mellkasműtéteknek mindig van kockazata. Ideális esetben 1 hét intenzív osztály, agyhoz kötöttség. Aztán lassan már elkezdik mozgatni a beteget. 2 hétre rehabilitációra küldik videkre. Ott gyógytornászok foglakoznak vele. Aztán talán hazamehet. Kb. 1.év a teljes felepülés. Mivel a bordákat is átvágják elől egy szorító mellényt kell sokáig viselni. Ez a legnideálisabb forgatókönyv. De elhúzódhat ilyen olyan okkal a kórházi benttartózkodás. Szerintém hosszabb ideig is lehet vele élni ha életmódot vált az illető. 1 hetet feküdtem a szívambulancián ilyen műtöttek között. Sokkal idősebbek is felépültek belőle.
2018. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Azt elfelejtettem írni, hogy ez alapvetően már egy rutin műtétnek számít!
2018. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Manapság már katéterrel is meg tudják csinálni. Szóval nem túl veszélyes.
2018. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már bocs de miért kellett lepontozni a hozzászólásomat? A valóságot írtam le! Kazéterrel csak azoknak csinálják akik nem műthetőek. Amúgy van fent egy videó a neten. A Városmajori klinikáról ahol csinálják a katéteres műtétekez. Csak homályosan emlékszem. De mintha olyasmilett volna benne, hogy 2 féle anyagból lehet a billentyű az egyik valami természetes anyag. Azt hiszem talán disznónak a billentyűje. Ez rövidebb életű. Talán ezt kell 10 évente cserélni. Ez csak nyílt műtéttel tehető be. A másik valami fém. Amit katéteresen is lehet. Ez hosszabb életű. De vérhigítót kell szednie élete végéig aki ilyet kap. A másiknál nem kell. Nem tudom a betegnek van e döntésilehetősége melyiket válassza.
2018. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!