Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nem fogyasztok több koffein...

Ha nem fogyasztok több koffeint, akkor helyreáll a vérnyomásom vagy felétlen el kell mennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Néhány hete fejfájás, szédülés és orrvérzést tapasztaltam. Nagyjából egy hete gondoltam, megmérem a vérnoymásomat 146 volt 112-es pulzussal. Azóta semmilyen koffeint nem fogyasztottam és elmúltak a tüneteim. Ez így elég vagy el kellene mennem orvoshoz? Mennyi idő után áll helyre a vérnyomás, ha abbahagytam a kávék és energiaitalok fogyasztását? Ha számít valamit, 21 éves vagyok.
2018. ápr. 4. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a tünetek múltak el, vagy a vérnyomásod is lejjebb ment?

Olyan sokat ittál, hogy attól ment fel ennyire?

Mert lehet, hogy egyébként is magas és nem a kávétól van.

2018. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10 perc pihenés után mérd meg naponta 3szor és írd fel az eredményt, ha cigizel azt is hagyd el. Ha továbbra is mérsz magasabb értékeket, mint a 120/80, akkor menj el a háziorvoshoz.
2018. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
130ig még nem kell orvos. Galagonya te is lejjebb tudja vinni ha csak kicsit magasabb az érték. De ha rendszeresen mérsz nyugalmi állapotban 140nfeletti érteket és 90.feletti pulzust akkor mindenkeppen orvos. Alkohol fogyasztása is kerülendő, a túl sós ételek sem tesznek jót a magas vérnyomásnak. Ha túlsúlyos vagy akkor azon is változtatni kéne. Vigyázz a csoki, kakaó is tartalmaz koffeint. A fekete tea teint az is emeli a vérnyomást.
2018. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Galagonya tea akartam írni ☺ magnézium is vérnyomás csökkentő. Citromfű is jót tehet mert nyugtató hatású.
2018. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!