Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek? Mit tudnátok...

Mit tegyek? Mit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. (18/F)

Közel 3 éve küzdök pattanásokkal, 2 éve megállapították,hogy Acne Conglobotam van..

Számtalan gyógyszereskezelés,megannyi orvos-bőrgyógyász,rengeteg különböző krém. és mindig SEMMI!

Nagyon rossz belenézni a türköbe úgy,hogy ilyen otromba pattanások,és acnek lepik el a hátam közepét valamint az egész arcomat. Nagyon sok mindenben hátráltat,és sajnos rossz az egész..De már semmi ötletem nincs mi lenne jó.

Így hozzátok fordultam

Valakinek valamilyen tanács? Esetleg valami házi dolog ami beválna? Vagy aki szintén ezzel a betegséggel él együtt,mit tud mondani?

Köszönöm előre is!



2018. ápr. 12. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván nem igazán megnyugtató, de korral jár, erre az orvosok sem tudnak igazán mást mondani. Az arcot csak folyó vízzel óvatosan szabad lemosni, papírtörlővel leitatni !! és nem törölve szétkenni a pattanásokat okozó baktériumokat amelyek egyébként a normális bőrflórát alkotják), ajánlatos utána szeszes/szaliciles arcvízzel kezelni. A hátad kezelésére meg kell kérni egy családtagot, a szeszes/szaliciles áttörlés itt is segít. A miteszerek, gennyes pattanások "kinyomása" csak óvatosan végzendő és utána alkoholos fertőtlenítés kell. Egyébként ez nem betegség, hanem időszakos állapot, a leírásra meg az orvosok mindig találnak valami orvosi latinsággal létrehozott szókapcsolatot. Hogy a fűszeres étkezésnek mi a szerepe ebben a dologban, arról személy szerint nem vagyok meggyőződve, de az általános javaslat az erős fűszerek elkerülése. Az archoz pedig csak tiszta kézzel szabad hozzányúlni. A napozással/szoláriumozással nagyon csínján kell bánni, mert a pattanások helyén el nem múló sötét foltok maradhatnak a bőrön.
2018. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem járok szoláriumban,viszont a napozást ajánlották

Olykor nyáron sokat kint vagyok,és úgy szeptemberig amíg jó idő van,egész tiszta a hátam s arcom is.

Majd mikor bejön az ősz-tél-tavasz végéig ugyanúgy visszaáll és csúnya lesz.

2018. ápr. 12. 21:09
 3/3 anonim válasza:
Öld meg magad.
2018. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!