Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhat az alábbi terhelé...

Mire utalhat az alábbi terheléses vérvizsgálat eredménye? éhgyomri vércukor 5,5,120 perces 4,8 inzulin 10,58,120 perces 9,8

Figyelt kérdés
Sajnos csak 2 hét múlva tudok menni orvoshoz az eredménnyel, arra kaptam időpontot és nagyon érdekel, hogy milyen az eredményem. A válaszokat előre is köszönöm :)

2014. szept. 28. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én csak a cukorhoz tudok hozzászólni, az jó.
2014. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
első sajnos nem jó mert az éhgyomri alá esett a terhelt és az nem jó .....az inzulin terhelt is alacsonyabb mint a terhelt a éhgyomri inzulinod kissé magas...a 120 perces max az ötszöröse lehet a éhgyomrinak de hogy a terhelt az éhgyomri alá essen szerintem nem jó az inzulinnál sem....alapból nem magas az éhgyomri cukrod de az nem jó hogy a terhelt az éhgyomri alá esett
2014. szept. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
a terhelt inzulin alacsonyabb mint az éhgyomri...elnézést kicsit zavaros lett az eleje
2014. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2014. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

szerintem sem jó, hogy az éhgyomri magasabb, mint a terheléses

az inzulin esetében viszont tanácstalan vagyok, sejtem, hogy az éhgyomri magas, de hogy az is miért esett le a terhelés után????

2014. szept. 28. 19:56
 6/18 anonim ***** válasza:
az éhgyomri cukor értéked magában jó csak az nem jó hogy a terhelt cukor az éhgyomri alá esett....ezért mondom én mindenkinek sosem szabad csak az éhgyomri alapján megítélni a vércukor szintet szerintem enyhe IR ed van ...:( a második válaszoló vagyok megint
2014. szept. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

én is IR-re gyanakszom

csak soká lesz október 16, mikor vissza kell mennem dokihoz

aztán csak kattog az agyam :/

2014. szept. 28. 20:06
 8/18 anonim ***** válasza:
endos dokihoz mész ? A metet nőgyógyi nem fogja kiírni még az endos is nagy keservesen...de szerintem hármas kezelés diéta torna és met tuti hatékony lesz a negyedik pillér a lelki része.....
2014. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

igen, endokrinológushoz megyek

de csak 3 hét múlva :/

2014. szept. 28. 20:50
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Szinte teljesen ilyen értékekkel indultam én is. Nekem azért adtak 2x500 mg Meforalt, mert babát szerettünk volna. Ezt nagyon enyhe IRnek mondta a doki, és a Meforaltól 31 naposra beállt a mensesem, és 1 hónap után már volt peteérésem, a 2. hónapban teherbe estem, most vagyok a 12. héten! :) Diétaát nem tartottam durván, kerültem a cukrot, a fehérlisztet, és napi 5ször keveset ettem. Délben evés előtt ittam egy kecskeruta teát, ennyi. Szeretnétek babát?

2014. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!