Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség! Nagy a valószínűsége...

Segítség! Nagy a valószínűsége, hogy pánikbeteg lettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök szorongással és depresszióval, amiből pszichiáter és pszichológus segitségével szerencsére kikecmeregtem. Ez egy éve volt. Azóta újra és újra visszatérnek a szorongások, amelyek mellé légszomj, fejfájás, émelygés és szegycsonti fájdalom is társul. Orvoshoz nem mehetek. Nincs akivel tudjak erről beszélni, hisz igazából senki nem vesz komolyan.Ezek mellett ételt nem fogad be a gyomrom egy pár napja, vagy kihányom, vagy más formában jön ki belőlem. Pótolni próbálom ezt vitaminokkal és sok sok folyadékkal, de lassan úgy érzem ez az állapot felemészt. Nem tudok este aludni, ma is rosszat álmodtsm, és heves szívdobogással, mellkasi fájdalommal legalább egy órán keresztül meredtem a nagy semmibe. Rettegek mikor tör rám újra. Mit tegyek? Orvosi lehetőség kizárva, mivel mondtam nem vesznek komolyan. 17/L
2018. ápr. 16. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, nem zárhatod ki az orvosi lehetőséget. Ki nem vesz komolyan? Az orvos? Itt szakember segítségére van szükség, ez nem olyan, hogy azt tanácsoljuk, hogy olvass egy jó könyvet elalvás előtt, vagy igyál valami gyógyteát.

Következetesen kell alkalmazni valami hatásos módszert, de ebben szakembernek kell segítenie. Olyan nincs, hogy egy orvos nem veszi komolyan a panaszodat.

2018. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Pedig menj orvoshoz. Ha szakembere jutottál elsőre, akkor most is oda fognak küldeni. Igazából miért nem akarsz orvost?
2018. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
*szakemberhez
2018. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2018. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én szeretnék orvost, igazából amikor mehettem pszichológushoz, az nekem konkrétan a mennyország volt.

Itthon nem vesznek komolyan, és nem is akarnak. Saját lábamra kellene állni, de míg 18 nem vagyok túl sok mindent nem tehetek egyedül. És ez is frusztrál.

2018. ápr. 16. 20:30
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, sztk alapon is el lehet menni pszichológushoz, az nem kerül pénzbe (mondjuk lehet, hogy nem is olyan jó, ezt nem tudom). És akkor nem kell anyagi segítséget kérned a szüleidtől.
2018. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
1. Sajnos van olyan, hogy az orvos sem meg a környezeted sem vesz komolyan, még akkor sem ha életveszélyes szervi bajod van. Nekem majdnem ráment erre az életem. 1 év múlva 18 leszel. Próbálj addig kitartani. Vegyél b vitamin komplexet és magneziumot. Iszogass citromfű teát az nyugtat és lesz étvágyad is tőle. Ami a legfontosabb sportolj!!!! Az segít a lelki bajokon és aludni is fogsz tudni. A háziorvoshoz meg egyedül is lemehetsz és elmondhatod neki mi a gondod. Hátha tud ajánlani ingyenes pszichológust vagy elküld vizsgalatokra hátha van valami szervi oka a nehéz légzésnek meg a többinek. Olyan nincs, hogy nincs megoldás! 17 éves vagy! Előtted az egész élet....bármilyen rossz is egy helyzet a te kezedben van a döntés, hogyan reagálsz rá! Ha budapesti vagy a Kálvária téren van egy alapítvány ott van ingyenes pszichológus meg pszichiáer is. Keress rájuk a neten.
2018. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Míg nem vagyok 18 addig sztk-ban sem sehol nem viszgálnak meg törvényes képviselő nélkül, tudom, mert saját bőrömön tapasztaltam, amikor reggel 9től délután 4ig ültem és várták míg megérkezik az aki felel értem mind testileg mind lelkileg mindenhogyan, csak hát akkor sem vallotta be édesanyám, hogy nekem gondom van, csak próbálta mindenféle dologgal fedezni ezt az egészet
2018. ápr. 17. 15:54
 9/13 anonim ***** válasza:

"Míg nem vagyok 18 addig sztk-ban sem sehol nem viszgálnak meg törvényes képviselő nélkül"

De, simán megvizsgálnak. Senki se várja el hogy egy tizenhat-tizenhét éves fiatalt anyu vigyen orvoshoz.

2018. ápr. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16 éves kor felett biztos, hogy megvizsgál a háziorvos. Nem hiszem el amit mondasz. Engem sem kísérgettek a szüleim a gimnázium alatt ha csak a háziorvoshoz kellett menni. Egyébkent meg ha a szüleiddel mész sem értem te miért nem tudod elmondani az orvosnak ha valami bajod van. A cica elvitte a nyelvedet? Hidd el anyukád nem fog leteperni a rendelőben és teletömni a szádat az orvos előtt, hogy ne tudj megszólalni. Egyebként azt is kérheted, hogy menjen ki anyád mert négyszemközt akarsz az orvossal beszélni. Engem 17 évesen anyám vitt el nőgyógyászhoz, de a vizsgálaton nem volt bent. Nem értem a szüleid egyáltalán miért kéne, hogy bemenjenek veled az orvoshoz? Az más ha egy műtétről van szó. Ott valóban kell a szülői beleegyezés. De pl. Abortusznál már ennyi idősen úgy tudom nem. Iskolaorvos nálatok nincs? Neki is elmondhatod mi a gond. Oda tuti nem megy veled az anyád. Azért döntsd már el, hogy megoldani akarod a problémát.vagy azt nézed mit hogy nem lehet.
2018. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!