Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorfekélyem rosszabbodott?

Gyomorfekélyem rosszabbodott?

Figyelt kérdés

Már kb. 4 hónapja kezdett el fájni néha a gyomrom, nyíllaló érzés volt, de mivel nagyon ritkán jelentkezett, nem fordítottam rá nagy figyelmet. Aztán március elején elmentem háziorvosomhoz, aki egyben gasztroenterológus is, akkorra már a panaszaim gyakoribbak voltak, ő kezdődő gyomorfekélyre gyanakodott. Rabyprexet írt fel 20mg, melyet 2 hétig naponta 2x kellett szednem, majd utána 1x. Eddig teljesen rendben volt minden, nem fájt a gyomrom, viszont pár napja, csak úgy hirtelen, borzasztóan elkezdett fájni. Szúró fájdalom van, folyamatosan fáj, alig tudok tőle aludni. Szinte enni sem bírok, mert ahogy lenyelem az ételt, már nyíllal is be a fájdalom. Vissza mentem hozzá, hasi ultrahangra küldött (1 hónap múlvára kaptam időpontot), illetve azt mondta szedjek Ventert. Nem kéne diétáznom, vagy gyomortülrözésre mennem? Nem fajulhat el a dolog?

Mit tegyek? Normális ez az állapot?



2018. ápr. 17. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:
De igen, elfajulhat a dolog, gyomorfekely miatt (ha valóban az van) még a gyomrod is kilyukadhat, de az elviselhetetlen fájdalommal jár, akkor mozogni is alig tudsz, a hasad meg deszka kemény lesz. Ha ilyet tapasztalsz azonnal menj orvoshoz! Természetesen gyomortukrozesre is kellene majd menned, de most próbáld ki a Ventert, jó néhány napon belül szokott segíteni, legalább egy kicsit enyhíteni. Természetesen ezek mellett ha cigizel akkor azt hagyd abba, ne kávézz, ne igyál alkoholt, próbáld meg csökkenteni a stresszt, fekete kávét is kerüld, egyel rendszeresen és tarts gyomor kímélő diétát (googlebe írd be, tok sok mindent fogsz így találni)! Ha nem lesz jobb, akkor menj vissza a háziorvosodhoz! Jobbulást kívánok Neked!
2018. ápr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, elfelejtettem írni, hogy semmiképp se szedjél szokásos fájdalomcsillapítót, mert az csak rontani fogja a helyzetet! Meg egyszer jobbulást!
2018. ápr. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!