Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, aki átesett...

Van itt olyan, aki átesett epehólyag eltávolításon?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz a műtét, és annyi mindent összeolvastam már neten, kicsit félek, milyen az élet epehólyag nélkül... Akinek van tapasztalata, elmesélné, hogyan változott azóta az élete? Lett valami negatív hatása az emésztésre? Vannak olyan ételek, amelyeket nehezen bír megemészteni? Minden tapasztalat érdekelne.

2018. ápr. 23. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte diétáztam, de az nem nekem való. Lassan visszatértem a megszokott életemhez, voltak néha fantom fájásaim, de elmúlt. Mivel nincs tartalék epe, többször-keveset, mint egyszerre sokat. Ezt érdemes betartani. Egy kesztyűre való epekőt sikerült előállítanom 58 év alatt.:-))
2018. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) én még csak 22 vagyok, de már kb 15 kis kövem van, és kb 1 éve görcsök gyötörnek... Remélem, így könnyebb lesz :)
2018. ápr. 23. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyámnak és anyósomnak is eltávolították. Anyám semmiféle diétát nem tart, és nincs semmi tünete, anyósom azért idafigyel, és így is vannak kellemetlen tünetei.
2018. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Apukámnak távolították el az epéjét. Előtte sokat görcsölt, fogyott, az eltávolítás után még tovább fogyott, de aztán 2 hónap múlva beállt neki, és lassan visszaállt normál étrendre. Szerencsére mindent tud enni, csak ahogy írták is, nem szabad megvárnia, amíg teljesen kiürül a gyomra, és megéhezik, ezért a fő étkezések között is kell valami kekszet vagy kis apróságot ennie.
2018. ápr. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!