Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi történik ha valakinek...

Mi történik ha valakinek antipszichotikum helyett "csak" antidepresszánst írnak fel?

Figyelt kérdés
Három hét után kidobták a kórházból, hogy menjen dolgozni, mert az jót tesz, meg ez csak összeomlás volt. De minimum 12 éve téveszméi vannak, meg sok hülyeséget mondott és tett+üldözési mánia, hazudozásk stb.most gyógyszert is vett be, meg már nem látta el a munkáját, nem evett rendesen. 1 gyereke van, most válik.

2018. máj. 9. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért, mit kéne csinálniuk vele? Vegyék el a gyerekét, adják intézetbe, őt meg zárják be az elmeosztályra és nyomják tele nyugtatókkal, amíg már csak ül vigyorogva és nyáladzik? Vagy üljön mellette 24 órában egy pszichológus, aki mindig beszélget vele, és adagolja neki óránként a gyógyszereket?

Biztos vannak olyan országok, ahol fullosan felszerelt, több száz férőhelyes központok vannak az ilyen beteg embereknek, ahol minden szobára jut egy nővér és minden folyosóra egy biztonsági őr, a betegeket pedig nem csak gyógyszerezni akarják, hanem meggyógyítani... valahol biztos van ilyen, csak nem nálunk.

Itt akár a kórházból, akár a (bocs a szóért) diliházból bárki lazán kisétálhat, aztán csinál, amit akar.

Olyan gyógyszer meg nincs, ami egy ennyire beteg emberből tiszta elméjűt csinál varázsütésre. Kapnak egy nagy adag nyugtatót meg kedélyjavítót, aztán csak táncoljanak a szivárványok meg felhők között.

2018. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na, az ilyen válaszolóktól óvjon az ég!!! Én csak kérdeztem, nem kell mindjárt "bekapni"!

Én arra gondoltam, hogy lehet hogy nem a megfelelő gyógyszert kapja, mert a sok éves előzményt valószínűleg nem mondta el a hozzátartozó. Mondjuk kb. két nap után tudtak orvossal beszélni. És tényleg a kórházban nincsenek együtt nonstop a betegekkel, pedig akkor derülne ki igazán a pontos diagnózis. (mert látszólag normális)

Az a baj, hogy egyedül sem lehet hagyni pl. elfelejtené bevenni a gyógyszert stb. De már menni akar dolgozni. Ő úgy gondolja, hogy már önálló, holott attól még messze van. Szegény a mhelyen meg lejáratná magát, az ő emberi méltósága sérülne sztem, ha esetleg olyat csinálna és ezt látnák.

2018. máj. 10. 09:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és igen van olyan gyógyszer ami igenis segít. Pl az én nagybátyám, is antipszichotikumot szed, pedig fele annyi furcsaságot sem csinált(azt is csak pár hétig). Én láttam az ő esetét.Ő csak furákat beszélt, meg nem evett, nem volt önálló.De kb. két hét kórház után már nem mondott és tett hülyeségeket. Tök normális lett és előtte is az volt. Ő utólag belátta hogy a betegségtől volt ilyen és nem is ment vissza dolgozni, mert tudja, hogy a stressz váltja ki.Persze idő kell a gyógyszereknek.
2018. máj. 10. 09:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Pszichológus nem adagol gyógyszert, mert nincs rá jogosultsága. Csak a pszichiáternek.
2018. máj. 10. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!