Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet kezdeni az állandó...

Mit lehet kezdeni az állandó felfázással?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, sokszor felfáztam (kb. 10-12 éves koromig), de úgy 10 évig semmi bajom nem volt. Lassan egy éve vagyok együtt a párommal, azóta folyamatosan felfázok, kb 4x felfáztam az elmúlt egy évben. A háziorvos erre azt mondta, hogy hát igen, ez van, azért lehet mert élek rendszeresen nemi életet, mosakodjunk rendesen szex előtt és után is, ez természetesen megvan és mindig meg is volt, alaposan meg szoktunk mosakodni mindketten. Páromnak semmi baja sem volt még hálistennek. Valóban mindketten nagyon igényesek vagyunk magunkra, rendesen mosakodunk és odafigyelünk a megfelelő tisztálkodásra. Amit észrevettem, hogy amióta fogamzásgátlót szedek, azóta gyakoribb a felfázás, amikor még óvszert használtunk kb. 2 hónapig, akkor egyszer fáztam fel. Antibiotikumot eddig szedtem minden alkalommal, emiatt a fogamzásgátló adta előnyöket sem lehet igazán élvezni, másrészt meg az antibiotikum nem egy marha egészséges dolog, és elég sokszor szedtem már, nem akarom ezzel terhelni magam, persze ha elkerülhetetlen, szedni fogok. Ha ez számít, a párom mindig belém élvez (mármint, amikor lehet, amikor antibiotikumot szedek, természetesen 1 hónapig nem), nem tudom, ennek van e köze hozzá. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy az antibiotikumot elkerülve nektek használt valami, ami elmulasztotta a felfázást teljesen? Most Walurinal szirupot iszom, valamint rengeteg vizet, teát, igaz, még csak 2 napja. Illetve, ha valakinek volt már hasonló problémája, meg tudná monndani, hogy mit lehetne ez ellen tenni? Valami speckó kivizsgálásra lenne szükségem esetleg?

A válaszokat előre is köszönöm!

21/N



2018. máj. 9. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az alap a megfelelő fehérnemű viselése.
2018. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Na erről még nem is hallottam, alapvetően milyet kéne használnom?

Köszönöm a választ egyébként !

2018. máj. 9. 19:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem "felfázás", hanem fertözés. Egyértelmüen a szex közben fertözödsz és akkor, ha a párod "natur" ér hozzád, óvszer nélkül.

Könnyen lehet, hogy a kórokozót ö hordozza, neki nincs tünete, te elkapod és nálad gyulladást okoz. (És ennek semmi köze a tisztasághoz, mielött félreérted véletlen)


Megérné egy urulógussal vagy/és nögyógyásszal megbeszélni a dolgot és adott esetben a párodat is kivizsgáltatni, illetve kezelni.

2018. máj. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Hát kérdező, ennyiszer felfázni nem semmi.


A felfázás (pyelonephritis acuta) gyakori jelenség a nőknél, mivel mi a húgyutunk sokkal rövidebb, mint a férfiaké, ezáltal gyorsabban és könnyebben is eljutnak a kórokozók (többségében baktériumok) a kiválasztó szervrendszerbe (húgycső, húgyhólyag, VESE).


Elvileg kellett pisi ésvagy vérmintát adnod, amiből baktériumot tenyésztettek ki, s így célzott antibiotikumos kezelést kaptál. Amennyiben nem, akkor széles spektrumú antibiotikumot. Ez azért is nem jó, mert ahogy írtad, "nem egy marha egészséges dolog", de itt a fő probléma nem is ott van hogy a hasznos baktériumokat is kinyírod vele (belekben élő, vitaminképző és szervesanyaglebontó baktokat), hanem azzal is, hogy a folyamatos felfázással új és új baktériumfajták fognak megjelenni, esetleg a régiek fognak "alkalmazkodni" a folyamatos antibiotikumtípushoz.

Vérvétellel, mivel ez gyulladásos megbetegedés, leukocytosist (fvs-szám növekedést) és vérsüllyedést kellett volna látnia a dokinak.


Antibiotikum kúra után ismét vér- és vizeletminta kellett volna, amiben azt nézik, hogy kitenyészik-e a bakt.


Nem tudom, ezek megvoltak-e??


A felfázást - főleg nő létedre - nem szabad félvállról venned, mivel a szövődményei lehetnek pl. krónikus felfázás (amid most van) és krónikus vesegyulladás (nephritis chronica)


Pyleonephritis chronica logikus mi lehet...

ISMÉTLŐDŐ, vagy NEM TÖKÉLETESEN GYÓGYULT akut pyelonephritis szövődménye.


Amikor nagyon sokszor fázol fel, akkor minden egyes felfázásod után a veséd hegesedéssel gyógyul.

A sok-sok hegesedés következménye pedig, hogy konkrétan az egész veséd egy rongyos, ráncos, hegszövetes valami lesz. A hegesedés miatt a vese mérete is kisebb lesz, emiatt ZSUGORVESE alakulhat ki, ami urémiához(VESEELÉGTELENSÉGhez) vezethet. Bizony.


Ezt kezelni legfőképp az akut felfázás rendes kigyógyításával, illetve célzott antibiotikum kezeléssel, bő folyadékbevitellel lehet.



Kérdező: tessék kérni a házidoktorbácsitól egy beutalót a nephrologiára...



Mielőbbi gyógyulást!


(ui. nem vagyok orvos)

2018. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

A tőzegáfonya kapszulát nem próbáltad szedni? Gyakori felfázásra szokták ajánlani.

(Egyébként szex után ajánlatos elvégezni a kis dolgod a WC-n, akkor is, ha úgy érzed nem kell.)

2018. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos ilyen vizsgálataim nem voltak, de ha ellátogatok az orvoshoz kikérem erről a véleményét.
2018. máj. 9. 20:25
 7/14 A kérdező kommentje:
Tőzegáfonya kapszulát is szedek igen, azt elfelejtettem írni.
2018. máj. 9. 20:35
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Itt a megoldás, és ez egy természetes szer. Igaz nagyon drága, de megéri:

[link]

2018. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
fatimapanka néven csinál egy lány youtube csatornát, neki egyszer volt egy ilyen témájú videója és sok hasznos dolgot elmondott benne
2018. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jol mondjak az elozo hozzaszolok. Tozegafonya,szex utan wc.

Sajnos van,akinek nem egyertelmu (kerlek ne vedd magadra ha nem inged) wc utan hatrafele torles nem pedig hatulrol elolre es egyebkent a tanga bugyi sem a legjobb,mivel neha a vegbelnel talalhato bakterium okozza a gyulladast.

Plusz parod sem artana vizsgalni/kezelni ha szukseges.


Jobbulast!

2018. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!