Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A barátnőm folyton ellenőrzi...

A barátnőm folyton ellenőrzi a pulzusát, mikor szerintem semmi baja. De már szinte megrögzött módon. Hogy segíthetek?

Figyelt kérdés
Kisebb korában voltam apróbb pánikszerű tünetei, miután egyszer oviban asszem rosszul volt és beijedt mert még pici volt. Ez évek óta elő se jött neki, amúgy is tök pozitív ember meg minden. Aztán jött egy stresszesebb év és újra aggodalmak jöttek neki meg hogy neki gyors a szíve. Most javítsanak ki de én úgy tudom egy 80-85ös bpm nőként totálisan rendben van, ha nem nézegeti meg lejjebb is megy. Meg ha azt mondaná 120 azt mondom oké... Én szoktam kávét inni reggelente, mondom neki hogy olyankor 95 pulzuson élek, na? Semmi baja nem lesz még ilyenektől. Aggódom hogy hipochonder lesz vagy valami, el kellene fogadnia, hogy nagyon stresszes időszakon ment át (én is tudom) és a stressz az ami ezeket kiváltja. Nem akarok vele bunkó lenni, de saját magának tesz ezzel rosszat.

2018. máj. 11. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:

a 60-5ös pulzus az átlag

honnan tudod azt hogy lentebb megy ha nem nézi??

amúgy egy ember érzi ha szaporábban ver a szíve, lehet amiatt méregeti...

és mi van ha tényleg beteg??

én elvinném orvoshoz, az a tuti, ha megmondják neki hogy semmi baja kicsit megnyugszik, ha meg van valami akkor lehet kezelni

2018. máj. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rossz beidegződés, kényszeres cselekvés.

A legnagyobb segítség az lenne, ha vennél neki egy pulzusmérős karórát.

2018. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegyél neki Astxanthin kapszulát, az rendezi többek között a szívét, vérnyomását és a pulzusát is...Na meg placebónak sem utolsó a ti esetetekben!
2018. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Meg kellene vele értetni, hogy ez egy pillanatnyi érték. Normál, nyugalomban 72/perc.

Ha pl.sportol, vagy stressz éri, felmehet 140-re is, pedig ő egészséges. Vagy, ha otthon, nyugisan néz egy természerfilmet a kanapén fekve, lehet 62 is. Ha ugyanott a fűrész VII.-et nézi, lehet 160 pillanatnyilag. Igyekeztem viccesen megfogalmazni.

2018. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló. Ne haragudj, de elég nagy butaságot írsz. 60-65-ös pulzusa tudod kiknek van? Élsportolóknak esetleg. Az átlag pulzus érték 70-80, de nőknek eleve szaporább.

Onnét tudom, hogy lassabb ha egy idejig nem nézi, mert ha elterelem figyelmét "jé már nem is gyors". Ebből vélten ez pszichés alapú. Mellesleg nem egy ismerősöm alapból él 80 valahányas pulzuson, semmi baja.

2018. máj. 11. 11:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is mindig azt mondom neki, hogy csupán pillanatnyi az érték. Nekem is van hogy szaporább, csak nem adok neki jelentőséget.
2018. máj. 11. 11:13
 7/10 A kérdező kommentje:
Mellesleg össze is hasonlítottuk már vele, van hogy nekem gyorsabb pedig én férfi vagyok, magasabb is. Vérnyomásával semmi gond, tökéletes.
2018. máj. 11. 11:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugalmi pulzusokat szokás összehasonlítani és egy élsportolónál 60-65 az elég ramaty lenne. Még nekem is lemegy 50-ig, pedig hol vagyok az élsportolótól, hobbi szintem sportolok csak. Akinek 75-80 a nyugalmija az bizony vagy tápos, vagy túlsúlyos.
2018. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor az emberek fele tápos? Nem értem a gondolatmeneted.

Nézz már utána ember, tájékozódj egy keveset. Kardiológusok(!) állítják azt, hogy 70-80 az ember átlag pulzusa. Lehet neked kevesebb, de akkor te vagy a kivételes és nem a többi ember. 60bpm alatt brachycardia, 100bpm feletti tachycardia. Emelt bioszra járok ennyit csak tudok.

Még tankönyvekben is 72-75 van írva. Orvostól szereztem információkat, valamint ápoló ismerősömtől, ők csak nem laikusok a témában..

A túlsúlytól rohadt messze vagyunk, mindketten sportolunk hobbi szinten.

2018. máj. 12. 13:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Átlag nem egyenlő feltétlen az optimálissal.

A kínaiak szeme átlagosan -2,6 dioptriás. A magyar felnőttek átlag bmi-je 29 körüli. Ezek átlagok. Normálisak is?

Ja, és igen, az emberek legalább fele tápos, bizony. A 72-es nyugalmi pulzus: magas.

2018. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!