Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan segíthetek neki úgy,...

Hogyan segíthetek neki úgy, hogy nem bántom meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A barátnőmről van szó aki 20 éves, nagyon sovány és nem szeret enni.

Mikor megismertem még nem volt olyan vészes, de egyre csak fogy.

Én lettem az egyetlen akinek elmondta, mikor kezdődöttnála az úgymond " nem evés" . Lelki áttere van a családja miatt.


Ha nálam van nekem is győzködnöm kell, hogy együnk , de amikor pedig neki látunk eszik annyit amennyit én , és jóízűen eszik.

Aztán ahogy haza megy, rögtön vissza süpped a depressziós, stresszes hangulatba... alig eszik és ez a közérzetére még inkább kihat.


Látom rajta, hogy amikor nálam eszik, pihen egy kicsit és utána szinte kivirul, tele lesz energiával mint aki akkor ébredt egy hosszú és kipihentető alvásból.


Szerintem ővele az ég egy adta világon semmi baj nincs, látom, hogy ha megnyugtató környezetben van és nincs stressz akkor eszik, jó kedve van,de ez nem elég, mert nem vaok mindig vele és továbbra is fogy, valahogyan segíteni akarok neki és a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ilyen vagy ehhez hasonló esettel, hogyan sikerült ezen túl lendülni egy egyészséges állapot felé ?



2018. jan. 6. 20:02
 1/3 anonim válasza:
En nem talalkoztam de szerintem beszelned kene vele mert lehet h elobb utobb komolyabb baja is lesz.😕 Mond neki h az nem az o hibaja h a csaladjaval mi van es sz*rja le mindenki velemenyet tegye azt amit akar v eppen egyen.
2018. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hű, ezt nagyon kapkodva gépeltem le, tele vagyok hibákkal. Ciki.


Gondoltam arra, hogy főzök neki, és azt majd nem utasítja el.

Vagy vannak ízesített táplálék kiegészítők, ihatná azt.

De ezek nem oldják meg a lelki hátterét a problémának. :(


Olyan könyveket olvas és ajánl nekem is amiknek a tartalma hasonlít az ő életére.

- Anorexiás lány.

- Depressziós lány.

- Rossz családban élő lány akinek sarlatán az anyja.


ezek a könyvek és, hogy szeretné, hogy elolvassam amolyan " segélykiáltások ". Én legalább is annak veszem.


Attól tartok, hogy ha orvoshoz zavarom azzal csak rontok a helyzeten és eltávolodik tőlem. :/

2018. jan. 6. 20:17
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen amikor együtt vagyunk hátra hagy midndent, fura, hogy én mondom, de olyan vagyok neki mint a " nyugalom szigete" ahol megnyugszik.


Olyankor beveszi a " leszarom" tablettát és javul, de mivel még nem tartunk az összeköltözésnél, és az sem lenne megoldás teljesen valamit tenni kell.

Győzködöm őt amit részben el is fogad, de olyan ez mint mikor egy nőnek azt mondod gyönyörű és nem hiszi el, hoyg valóban az ... biztos ismerős a férfiaknak ez a reakció nőktől. Hasonlóan reagál erre is.

2018. jan. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!