Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegnél, kaja utáni...

Cukorbetegnél, kaja utáni várcukor csökkenés, normális?

Figyelt kérdés

Helló.

Az előző topicomat törölte a modi, legyen elég hogy drasztikus diétát tolok, friss cukros vagyok,1 éve. Nagyon fura dolog történ, az utolsó 5 napban, a kaja utáni 1.5-2 órával mér vércukrom alacsonyabb! mint az étkezés előtti, azaz kaja előtt: 5.8, kaja után 5,1, tehát kis tartományban mozog, különösebben éhes sem vagyok, cukorbetegek közül tapasztalt már valaki ilyet? Aggódnom kéne, vagy ellenkezőleg? Azt tudom, hogy az inzulinrezisztencia jár ezzel, de én regisztrált cukros vagyok, hát olyan nem tudom előfordulhat-e, hogy cukorbetegségből inzulinrezisztencia, a fordítottja persze igen. Az a xar, olyan faxa az eü, hogy másfél-két hónapra előre tudnak csak időt adni.



2018. jún. 6. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit több infó kellene. 1- vagy 2-es típusú diabétesz? Gyógyszer vagy inzulin? Mit jelent a drasztikus diéta?
2018. jún. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2-e, 1 éve diagnosztizált, A diétát nem merem eírni, mert a modi törölte az előzőt, lényeg Atkins diéátn alapuló, szénhidrát megvonás, drasztikus mert 14 kilót dobtam le másfél hó alatt, magyarán a megadottból nagyon keveset eszek. Nem is ajánlom másnak, de nekem nagy súlyt kellett ledobnom, és friss cukrosaknál még megvan az esély a visszafordításra, vagy legalább a tünetmentességre

Mondjuk lehet hogy a nagy súlycsökkenéshez már sok a gyógyszer, ez logikus, de hogy a fenébe lehet hogy kisebb az érték étkezés után? Pl a hal, nagyon minimálisan emel a vércukron, 0,2-0,3 egységet, de emel, hiszen ez a logikus, eszel--nő a vércukor, de még olyat hogy csökkenne...rejtély.

2018. jún. 6. 05:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A vércukron kizárólag a szénhidrátok emelnek.


Különbség (a mennyiségen kívül) csak a gyorsaságban van. A finomított cukrok, szölöcukor gyorsan hatnak.

A zöldségek, rostos ételek nem emelik hirtelen a cukrod, lassan, akár órák alatt hatnak.


Én inzulinos vagyok nem értek a tablettához, de simán elöfordulhat hogy lefele megy evés után. Ha mozogtál elötte (12 órával akár), vagy csak szimplán kevesebb szénhidrátot ettél mint "kellett volna" a gyógyszerhez.

2018. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld, nagyon hasznos infó volt.

Csak nagyon minimális szénhidrátot eszek, rengeteg halat,z és vacsi előtt mindig végzek 1-2 óra intenzív testmozgást, de fura dolog ez a vércukor, lehet hogy függ a fronthatástól is, ma pl 2 óra mozgás, 2 szelet sült hal után magasra, 6.2-re felment, máskor 5 egész valahány értékeken szokott lenni, de valszeg a ezt a drasztikus diétát jöv. héten befejezem, érzem hogy gyengülök, nem megy annyira a mozgás se, mindennap fáj a fejem, maradt még vagy 5 kiló felesleg, de ezt már normál diétával fogom inkább ledobni.

2018. jún. 7. 03:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!