Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itt egy cikk, hogy bezuhant a...

Itt egy cikk, hogy bezuhant a versenyképesség? Mi okozhatta, okozhatja? Csak normális válaszokat kérnék.

Figyelt kérdés
[link]

2016. okt. 5. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A migránsok beáramlása okozza.
2016. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Magyarország Jobban teljesít.
2016. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Ez valami libsiszocli bérenc cikke lehet csak. OrbánMatolcsyVargaLázárSzijárto....... elvtársaktol én ilyet nem hallottam. Söt ennek az ellenkezöjét. Még ha egyesek valamilyen statisztikai csalással össze is tudnak hozni valami ilyesmit ne hidd el. Csak a felsorolt urak nyilatkozatait figyeld és nyugodt lesz az álmod.
2016. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Zuhan, persze!

És ez nem "szocilibsibalos" oldal, hanem leírja az IGAZSÁGOT!

Nem az M1-nek és hasonló agymosásnak kell hinni!

Az egész, amit a Kossuth Rádióban is mondanak, az mind ferdítés, manipuláció és gumicsont!

Akkor az EU miért von meg milliárdokat az államtól?

Mert egyértelmű, hogy a Fidesz nem arra költi a pénzt, amire kéne!

Kampányra, gyűlöletkeltésre, agymosásra!

Már túl vagyunk Október 2.-án és a Fidesz közeli média nem hagyja abba azt a r0hadt migránsozást!

Folytatják!

Nem a migráció az országunkat leginkább súlyosan érintő probléma, hanem az egészségügyi katasztrófa, az oktatás átalakítása, a nyomor, kivándorlás az országból, munkanélküliség (nem kell hinni sem az NGM-nek, sem a KSH-nak!)

2016. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

A saját példámmal próbálom megvilágítani:


Netes startup. Az itthoni szabályozói környezet annyira bonyolult, és olyan drága meg bürokratikus, hogy lényegesen egyszerűbb volt egy másik országban céget alapítani.

Így kevesebb az adóm, támogatóbb a környezet és nem kell attól félnem, hogy holnap besétál az ajtón a kicsi tiborcz, hogy megtetszett neki a cégem, ugyan adjam már el neki. (ez sajnos megtörtént eset más céggel...)


Szóval így nem lesz semmi ebben az országban. Változásokra van szükség, nagy változásokra!

2016. okt. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy az ötös írja, a haverok zsebének tömése helyett normális adórendszer kéne.
2016. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az értelemben a versenyképesség = olcsó munkaerő


Szerencsére kezd elege lenni a legtöbb magyarnak és észbe kap, hogy mostanáig egy áldozat volt, és elegük van abból, hogy Nyugat és a kormány egyaránt egy olcsó munkaerőnek tartja. Ezért mennek ki külföldre.


Tudod van egy olyan mondás, hogy aki k*#vának áll ne csodálkozzon, hogy megbasszák.

Ebben az esetben: Aki olcsó munkaerőnek hirdeti magát, ne csodálkozzon, hogy rabszolga lesz.

Ott volt elrettentő példának a győri Audi, hogy 450 Euro-ért dolgoznak a soron, amikor Bécsben még egy könyvtári raktáros érettségi nélkül is megkeres 1750 Euro-t. Erre meg most hallom, hogy egymást marták az alföldi városok a Merci gyárért...

Hát ezek után most mit várunk magunktól? Ebben mutatkozik meg mennyire életképtelen az otthon maradt magyar nép, és hogy annyi eszük van a gazdasághoz mint egy tyúknak.

Ez kb. olyan, mint az előző példával élve, mintha egy prosti picsogna amiatt, hogy miért van az, hogy őt mindenki csak megdugja? Miért nem udvarolnak, mint a többi nőnek? Azért, mert k*#va vagy!! És egy k*#va az arra jó, hogy megbasszák.

Amikor pampog a magyar, hogy miért ilyen alacsony a bére, akkor meg a válaszom az, hogy azért mert olcsó munkaerő vagy! Az olcsó munkaerő meg arra jó, hogy olcsón dolgozzon. Akkor meg mi bajod van az alacsony bérrel?


A kérdésedre visszakanyarodva, azért csökken Mo. versenyképessége, mert egyre több fiatal észhez tér, és belátja, hogy ebben az országban ki van használva, és kimegy külföldre dolgozni normális bérekért.

2016. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3%

Kérdező, az a gyanúm hogy az EU így akarja elverni rajtunk a port, mert nem szavaztuk meg, hogy "migrácsokat" telepítsenek ide. A másik meg, hogy mivel itt normális fizetést senki nem akar adni, a fiatalok fogják magukat és lelépnek külföldre, ahol euróban keresnek annyit, mint idehaza forintban.

19:15, az a selejt viccoldal konkrétan az ország legalja "hírportálja", ugyanazt művelik pepitában, mint a kúrmány: Ködösítenek, csúsztatnak, szerecsenmosdatnak, a legsúlyosabb dolgokat meg egyszerűen letagadják. Az a szégyen, hogy valaki be is eszi, amit azon a Móricka-színvonalú bohócportálon olvas.

2016. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mint a kizsákmányolt réteg (vállalkozó + cégtulajdonos) befizetek az államnak magam után járulékban havi kb.150.000 forintot. Ezt 0 Ft bevétel után is fizetnem kell természetesen. Orvoshoz már hosszú ideje csak magán úton járok. Viszont ha véletlenül bekerülök az állami körforgásba akkor nekem annyi. A magán orvosi ellátás költségeit nem tudom elszámolni természetesen, ez nem egy fejlett ország.

Rengeteg időm megy el, ami nekem nagyon drága. Lehet ez érthetetlen másnak, de én mint termelésből és szolgáltatásból élő még életemben nem voltam táppénzen. Ugyanannyira érthetetlen számomra, hogy a hivatalokban ülő az én adómból eltartott emberek miért hibáznak annyit, csak azért, hogy napokra kivonjanak a termelésből. Az összes adóm amit az állam rólam és a cégemről leszed havonta, az jóval több mint egy közmunkás éves fizetése. Akkor miért tesznek meg mindent, hogy ne haladjak a munkámmal? Részemről ez itt a baj. Nekem a kedvencem idén az volt, hogy elvágtam a kezem és amikor elláttak adtak egy receptet, hogy menjek el tetanuszért és vigyem vissza, mert ők nem tudnak adni. Körülbelül 68 órát dolgozom egy héten, és elegem van nagyon.


Jövő januárba átköltözök Romániába, mert sokkal jobb vállalkozni és nevetségesen alacsony az adó. Olyan lett hozzánk képest, mint valami paradicsom. Erre ma olvasom, hogy a külföldön munkát vállalók, nem lesznek jogosultak az itthoni ellátásra hiába fizetik a Tb.-t.

Körülbelül ma el is döntöttem, hogy ideje lelépnem ebből az országból

.

Na ez a probléma, hogy én is belefáradtam ebbe az országba. Soha nem akartam még a szülővárosomból sem elköltözni, de mivel innen már mindenki elment vagy Külföldre vagy Pestre lassan nem marad a városomban csak 50 év feletti vagy munka szempontjából értéktelen ember.

Persze Pest megyében a nagy jólétben és a munkaerő bőségben ebből kevesebbet lehet érezni, de a vidéknek nagyjából maradt 5-6 élhető települése a többinek annyi.

2016. okt. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

#7 "Aki olcsó munkaerőnek hirdeti magát, ne csodálkozzon, hogy rabszolga lesz. "


Nyilván.

És az is igaz, hogy ez nem új.

Alapjában véve EZ a hajtómotorja az EU folyamatos bővítésének. Újabb piacok és olcsóbb munkaerő kellenek...

Folyamatosan.


Amikor bécsi cukrászdával hülyítették a népet kevesen számoltak utána, hogy LEHETELEN egész Európának német szinten élni.

Hát a németek pünkt azért élnek jobban, mert a magyar melós ötöd annyit kap ugyanazért a melóért, mint német kollégája, de a Mercit meg az Audit ugyanannyiért adják el, mint ami a német melós rak össze.


Sajnos ezt azok sütötték ki nekünk, akik beléptették az országot az Unióba ezekkel a feltételekkel.

Ledarálták a fejlődő kis és középvállalkozásokat, hogy legyen ekég rabszolga a multik szslsgjai mellé.

És persze, hogy volt versenyképesség!

Kevesebbet kapott a magyar melós, mint a környéken a többiek.

Kivágatták a szőlőket és gyümölcsösöket, hogy az olasz meg a holland parasztnak legyen új piaca.

IMÁDTAK bennünket Nyugaton...

Röhögve talicskázták a pénzt kifelé, miközben az ország majdnem bedőlt... De még Gyurcsánynak is segítettek Pannon Pumát hazudni a dübörgő gazdaságról, mert dőlt a pénz kifelé az országból.

Az MNB meg a magas kamatjával gyakorlatilag ingyen pénzt osztogatott a spekulánsoknak, és egyszerűen elkönyvelte a 300 milliárdos veszteséget.


No... Ebben az időben versenyképesek voltunk, jött a vállonveregetés dögivel, és még a hitelminősítésünk is a legjobb volt !


Bezzeg most! A bankadó meg a multiadó után, meg hogy el lett véve a GARANTÁLT 8% profit a külföldi közműcégektől, meg hogy a kamat le lett szállítva az euro szintjére, meg hazaküldtük az IMF-et, mindjárt nácifasiszta gazemberek lettünk, és láss csodát a versenyképességünk is nőtt, mióta nőlnek a fizetések...


Hát kb ez van.

2016. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!