Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy vérszegénység...

Lehetséges, hogy vérszegénység okozta az IBS-em évek óta?

Figyelt kérdés

4éve küzdök IBS-el. Azzal a fajtával, ami rengeteg széllel,székletürítési nehézségekkel jár együtt. Azonban már korábban is alacsonyabb volt a vörösvérsejtszámom , de nem volt jelentős, de ez az évek alatt egyre rosszabb lett. Végül erőteljesen vérszegény lettem. Apa vet vas tablettákat és elkezdtem őket szedni egy hete (napi 2-3). Azóta mintha elvágták volna az egész emésztési probléma fonalat. Okozhat a vérszegénység emésztési problémákat vagy a vérszegénység is csak egy tünete lehet valaminek?

21 éves vagyok, ezért az orvosok, akikhez fordultam mind negatívan álltak hozzám, hiszen fiatal vagyok még betegségekhez. Ezért kérdezem itt.



2018. jún. 18. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Apukád egy tündér.
2018. jún. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem mész orvoshoz? Amúgy a vastabletta székletfogó hatású, lehet hogy csak a mellékhatást érzed. De a vérszegénységednek nemcsak vashiány lehet az oka, hanem b12 hiány is. Orvossal beszélj, mielőtt magadat kezeled.
2018. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát voltam már egy rakás gasztroenterológusnál, mert minőségi élettel összeegyeztethetetlen az, amivel mindennap megküzdök. Már pszichológus is kezel, hogy könnyebben el tudjam viselni magam. Aztán a gasztros orvosok meg nem találtak semmi komolyat, csak masszív tejérzékenységet (de már több hónapja ennek, hogy nem fogyasztok tejterméket, de a helyzet változatlan maradt. Amúgy megjegyzem ezt se tudom miért van, hiszen korábban nem volt bajom a tejjel és nagyon szerettem minden fajtáját. ) . Azt mondták valószínűleg idegi eredetű (de könyörgöm mindennap? Jó hogy feszültnek látnak, ha mindennap küzdenem kell vele) és felírták a Dicetelt, ami semmit nem csinált, csak 3 napig hasmenést, utána hozzászokott a szervezetem és minden a régi lett újra. És ilyen jó még sose volt az emésztésem már évek óta, mint ebben az egy hétben. Rengeteget sírtam a megkönnyebbüléstől és egész nap aludni van kedvem, mert végre tudok pihenni, de félek, hogy ez is elmúlik egy idő után.

Egyébként mint írtam a legtöbben úgy vélekednek (eddig mindenki, akihez szerencsém volt), hogy túl fiatal vagyok még a komolyabb betegségekhez, kinézetre pedig nem vagyok se kórosan sovány, se elhízva, nem véres a székletem, nincsenek az emésztésen kívül más problémáim, így tuti nem lehet nagy gáz. Ha meg csak kombinálok nekik ezzel, az nagyon rosszul esik az egójuknak, ezért ide fordultam ezzel először.

2018. jún. 18. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Furcsa az orvosaid véleménye, mert az IBS egyáltalán nem ritka fiataloknál.. Vast akkor érdemes szedni ha vérvizsgálat megállapítja a hiányt. IBS betegeknek diétázni kell Fodmap diétának hívják.
2018. jún. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem. Az IBS-t diagnosztizálták.

Azt zárták ki, hogy valami komolyabb álljon a háttérben.

Na igen, az is működik most. Lehet ennek is köszönhető. Csak jó lenne tudni, hogy melyiknek a sok hirtelen változtatás közül.

2018. jún. 18. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!