Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy halnak meg a rákos...

Hogy halnak meg a rákos betegek? Milyen a végstádium?

Figyelt kérdés

2018. jún. 21. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nagymamám 33kilóra fogyott. Ebből nagyjából 4l víz volt a hasában. Az utolsó napokban, hetekben, hogy ne szomjan haljon szivoszallal csepegtettuk a szájába a vizet. Mikor még valamelyest tudott mozogni, cipeltuk fürödni. Aztán már erre nem volt mód. Lemostuk a testet, pelenkaztuk. Forgattuk az ágyban.

Csendben ment el az utolsó hetekben már nem beszélt.

Nem volt jó tanács, utolsó üzenet mint a filmekben.

"Megvárta" még a fia, a nagybátyám látogatását, másnap este elment.

Nem tudom mikor, mennyire volt tudatanal. N tudom mikor mit hallott, látott. Nem tudni hányszor indult már el az úton mert sokszor tűnt úgy hogy hirtelen "visszajött".

Nem tudjuk mennyire fájt neki ha fájt (kapott morfium injekciót, tapaszokat).

2018. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én "végignéztem" néhány beteg halálát. szörnyű. bárcsak legális lenne az eutanázia... 34 éves anya, 2 gyermeket hagyott hátra. lefogyott 35 kg-ra ennek a fele ascites (hasvíz) volt, utolsó napokon akkora fájdalmai voltak, amin nem lehetett segíteni. borzasztó... életem egyik leglelombozóbb pillanata volt...

ha tehetik az emberek terminális állapotban: HOSPICE!!!!!!!!!

2018. jún. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Papom ott van.Vegstadiumiban
2018. jún. 21. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Az eutanázia ezerszer jobb lenne.


Barátnőm 38 kilóra fogyott, hiába kapott morfiumot erős fájdalmai voltak. Aztán a víz lassan elérte a tüdjét, a haláálig, gyakorlatilag három héten keresztül folyamatosan fuldoklott, hiába szívták neki sűrűn.


Beszélni szinte nem tudott a fulladástól meg a fájdalmaitól - amikor tudott, akkor meg "bárcsak halnék már meg", és ilyeneket, a szükségleteit ágyba végazte pelenkába (29 évesen)... szörnyű.


Ha valaha ilyen történik velem, az eutanázia mellett döntök - itt legális.

2018. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Meghalt a papom
2018. jún. 22. 14:27
 6/6 anonim válasza:
100%
Nyugodjon békében!
2018. jún. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!