Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Igaz, hogy a Crohn betegséget...

Igaz, hogy a Crohn betegséget kezdeti stádiumban műtéttel meg lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
Ilyen betegségem van. Most derült ki. Egy ismerősömnek is ez volt a baja, de állítása szerint kíműtöttek egy 10cm szakaszt a vékonybeléből és azóta meggyógyult. Óvatosan étkezik de semmi tünete nincsen. Állítólag gyógyszert sem szed. Ebben reménykedek én is! Igaz lehet? Lehet erre reményem?
2018. jún. 23. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem valószínű, bármikor kiújulhat
2018. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy baratom, aki evvel a betegseggel el. Ha szedi rendesen a gyogyazereket es nagyjabol figyel arra, hogy mit eszik, akkor nincs neki semmi baja. Mintha teljesen egeszseges lenne. Nem mutottek soha.
2018. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van több crohnos ismerősöm. 2 nagyon szarul néz ki, egyikük majdnem a mutoasztalon maradt, de vannak olyanok is akik jól vannak. Kell járni rendszeresen kontrollra, meg szedni kell a gyógyszereket plusz a kajára odafigyelni és lehetőleg minimalizálni a stresszt.

Sajnos ez olyan, hogy 20 évig is lehetsz tünetmentes aztán sokkal durvábban jön ki.

2018. jún. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. jún. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az "orvostudománynak" fogalma nincs arról, hogy mi okozza, ezért a gyulladt bélszakasz kivágásával próbálták (próbálják) meg kezelni, de vagy sikerül, vagy nem. Akinél sikeres volt, ott nyilván a palcébó hatás miatt. Visszafogott étkezés bizonyára nem árt, mert az az egész bélrendszert kíméli.
2018. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!