Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas GPT mellett gyakori...

Magas GPT mellett gyakori hasmenés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyász tanácsára laborbizsgálaton estem át, ami eredménye magas GPT (35-40 helyett 96) és picit magas GOT érték, valamint emelkedett hemoglobin szint. A véreredmény kézhezvétele után gyakran ment a hasam kb 3 hétig, de mire orvoshoz értem, abbamaradt. Belgyógyász zsírmájra gyanakodott, de a hasmenést nem említettem neki sajnos. Az orvosi látogatás után a hasmenés újrakezdődött, és a májam körül néha fájdalmat is érzek.

Alkoholt egyáltalán nem fogyasztok, nem dohányzom, nem szedek semmiféle gyógyszert (fogamzásgátlót sem), BMI-m 26 körüli.

Valakinek van ötlete, hogy egy mitől lehet? Az orvos augusztusra adott időpontot kontrollra, augusztus elején megyek hasi ultrahangra.

Előre is köszönöm, ha valaki érdemben tud ötletet adni.

19/L.



2018. jún. 27. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A GOT,GGT, GPT, ezeket májfunkciós értékeknek hívjuk, de még sok más szervben is megtalálható enzimek (transzaminázok). Így hát kismillió oka lehet az emelkedésnek, és az enyhe emelkedés nem is olyan ritka. Így konkrétan még ötletelni sem lehet, várd ki az orvosi véleményt, komoly gond nem valószínű, hogy lesz. Zsírmájat pedig csak UH tud alátámasztani, a belgyógyász csak találgatott.
2018. jún. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Máriatövis olajból minden reggel éhgyomorra egy mokkáskanállal vegyél be! Nekem rendbe hozta a májfunkciós értékemet. Mire mész, már szerintem le is viszi.
2018. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!