Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomásnak mik a...

Magas vérnyomásnak mik a következményei?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és a vérnyomásom csak ritkán megy 140 alá, leginkább 140 és 160 között mozog de volt már 180 feletti érték is. Szedek rá vérnyomás csökkentőt, de semmit sem hat. Arra lennék kivánsi, hogy mi lehet a következménye a magas vérnyomásnak, hogyha nem változik?
2018. júl. 1. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A helyes táplálkozás is nagyban befolyásolja a vérnyomást, valamint a szív működését. Nekem szívritmus zavart diagnosztizáltak 4 évvel ezelőtt (nem velem született dolog, kialakult) és nekem sem használt semmi gyógyszer... A mozgás és a kaja odafigyelése korrigálta. És az orvosok még azt sem tudták megállapítani, h mitől alakulhatott ki
2018. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legveszélyesebb az agyvérzés.
2018. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú távon érelmeszesedés, és a szervek tönkre menetele. Be kell állítani azt a vérnyomást valahogy!

És ahogy az előző írta, később agyvérzés is lehet belőle...

2018. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kamaszkori magas vérnyomás,kinőlhető,a gyógyszeres is.

Ha öröklőtt az más.

Szülőkkel,családdal,rokonsággal kellene beszélgetni.Ha több magasvérnyomásos felnőtt van öröklődik.

2018. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívproblémák is előfordulhatnak,hiszen a szívnek sokkal nagyobb munkát kell végeznie, hogy nagyobb nyomáson tartsa az ereket.
2018. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztosan van olyan vérnyomáscsökkentő is, ami hatásos lenne, a jelenlegit le kellene cserélni a kezelőorvosodnak ha nem hat.

Érszűkület, szívrendellenesség, agyvérzés, vesekárosodás, érfalrepedések, stb., ilyen súlyos következményei lehetnek a kezeletlen magas vérnyomásnak.

Ha súlyfelesleged van, akkor azt le kellene adni, sok mozgás is jót tehet és diéta, ennek nézz utána a neten és persze menj vissza a háziorvosodhoz ha nem hat a felírt gyógyszer.

2018. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, rengeteget tudtatok segíteni! 😊😊❤️

#6: nincs sok súly feleslegem 80kg 175cm magas vagyok, napi testmozgás megvan vagy sportal vagy munka közben! Köszönöm szépen neked is a válaszod! 😊

2018. júl. 3. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!